• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dantys yra labai svarbus estetinis ir funkcinis organas, todėl nenuostabu, kad vaistininkai nuolat susiduria su daugybe gyventojų klausimų apie tai. Tarp dažniausių galva sopių: kokia turi būti burnos priežiūra, kokias priemones ar procedūras rinktis.

Dantys yra labai svarbus estetinis ir funkcinis organas, todėl nenuostabu, kad vaistininkai nuolat susiduria su daugybe gyventojų klausimų apie tai. Tarp dažniausių galva sopių: kokia turi būti burnos priežiūra, kokias priemones ar procedūras rinktis.

REKLAMA

Pasak „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės Raimondos Truncės, kiekvieno žmogaus vonioje turėtume rasti dantų šepetėlį, dantų pastą bei priemones tarpdančių priežiūrai.

Ypač svarbu pasirinkti tinkamą dantų šepetėlį, nes dantų apnašas šalina ne dantų pasta, o kruopštus mechaninis valymas dantų šepetėliu, siūlu, irigatoriumi ar kitomis pagalbinėmis priemonėmis.  

„Džiugu, kad vietą burnos priežiūros lentynėlėje vis dažniau randa irigatoriai – tai tarsi dušas sunkiai pasiekiamiems tarpdančiams“, – sako vaistininkė. 

REKLAMA
REKLAMA

Paprastas ar elektrinis dantų šepetėlis?

Savo klientams R. Truncė visada rekomenduoja pirmiausia atkreipti dėmesį į šepetėlio kietumą atsižvelgiant į turimas burnos problemas. 

REKLAMA

„Kitas svarbus aspektas – šereliai. Reikėtų rinktis tokius dantų šepetėlius, kurie yra tankūs ir turi daug smulkių šerelių. Tai palengvins apnašų valymą tiek nuo paviršių, tiek ir dalinai iš tarpdančių. Taip pat būtina naudoti ir tarpdančių šepetėlius – pastarųjų dydį geriausiai gali parinkti odontologas. Verta nepamiršti ir dantų siūlų, ypač po maisto“, – vardija vaistininkė. 

REKLAMA
REKLAMA

Vienas iš dažniausiai vaistinėje užduodamų klausimų, pasak R. Truncės, yra kokį dantų šepetėlį rinktis – paprastą ar elektrinį? 

„Geriausias dantų šepetėlis yra tas, kuris yra tinkamai naudojamas – tai yra du kartus per dieną ir ne trumpiau kaip dvi minutes.

Galbūt vienintelis elektrinio šepetėlio pliusas yra tai, kad juo naudotis reikia mažiau įgūdžių, tiek techninių tiek fizinių. Vaikams ar žmonėms, turintiems problemų valdant rankų judesius, ar esant netaisyklingam dantų išsidėstymui burnoje, elektrinis dantų šepetėlis gali padėti efektyviau išsivalyti dantis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat tai gali būti paskata efektyvesnei burnos priežiūrai. Vis dėl to pirmasis vaiko dantų šepetėlis turėtų būti paprastas, kad susiformuotų teisingi įgūdžiai“, – į klausimą atsako ji. 

Kaip išsirinkti dantų pastą?

Dar viena dilema – dantų pastos pasirinkimas. Vaistininkė atkreipia dėmesį į tai, kad dantų pastos ligų negydo, verčiau padeda jas kontroliuoti arba jų išvengti. 

REKLAMA

„Renkantis dantų pastą rekomenduojame skaityti jos sudėtį, nes pastos turi tiek pageidaujamų, tiek ir nepageidaujamų sudėtinių medžiagų. Viena iš pagrindinių medžiagų, kurios reikėtų ieškoti kamuojant ėduoniui yra fluoras. Kuo daugiau fluoro, tuo jis geriau apsaugo dantis nuo karieso.

Todėl rekomenduojama rinktis pastas, kuriose yra 1450 ppm fluoro. Būtų puiku, jei pastoje dar būtų ir kalcio gliukonato bei kitų kalcio junginių, taip pat ksilitolio, kuris sumažina kariesą ir blogą burnos kvapą sukeliančių bakterijų skaičių“, – aiškina R. Truncė. 

REKLAMA

Turintiems jautrius dantis vaistininkė pataria ieškoti dantų pastos su kalio junginiais, stroncio chloridu ir naudoti jas nuolat, kad išliktų nujautrinimo efektas. Tuo tarpu kankinamiems periodonto ligų ypač aktualus kokybiškas dantų valymas su priešuždegiminėmis ir antibakterinėmis pastomis.

„Prie nepageidaujamų medžiagų dantų pastose priskirčiau abrazyvines medžiagas, kurios braižo emalį. Todėl balinančias pastas derėtų rinktis itin atsakingai, naudoti reikėtų tik tas, kurios turi rekomenduojamą RDA – yra vidutinio abrazyvumo, ir nenaudoti jų nuolat taip saugant dantis“, – pranešime spaudai pažymi R. Truncė.

Kalbėdama apie burnos skalavimo skystį, vaistininkė patarė jį naudoti kamuojant uždegiminiams procesams burnoje, o norint jį naudoti kaip profilaktinę priemonę ar trumpalaikį burnos gaiviklį, būtinai atidžiai patikrinti alkoholio kiekį sudėtyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų