• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar tikrai reikia mokėti daug, kad kokybiškai pailsėtumėte prie jūros ar kalnuose? Kelionių apžvalgininkė Meda Spiridovičiūtė (@varlekeliauninke Instagrame) teigia, jog lietuviai gali atrasti nebrangių ir ne mažiau įspūdingų atostogų užsienyje, kurių kainos dažnai mažesnės nei Palangoje ar kituose populiariuose Lietuvos kurortuose.

6

Ar tikrai reikia mokėti daug, kad kokybiškai pailsėtumėte prie jūros ar kalnuose? Kelionių apžvalgininkė Meda Spiridovičiūtė (@varlekeliauninke Instagrame) teigia, jog lietuviai gali atrasti nebrangių ir ne mažiau įspūdingų atostogų užsienyje, kurių kainos dažnai mažesnės nei Palangoje ar kituose populiariuose Lietuvos kurortuose.

REKLAMA

Paklausta, kokių dėmesio vertų vietų atostogoms galima rasti netoli Lietuvos, kelionių apžvalgininkė įvardina kaimynines Latviją bei Lenkiją. Pasak jos, vykstant atostogauti į šias šalis neteks mokėti daug, o kelionė taip pat nebus ilga.

„Viena artimiausių ir dažnai nuvertinamų krypčių – Helio pusiasalis Lenkijoje. Tai vieta, kur puikiai dera jūra, smėlis ir kiek žemesnės kainos nei mūsų šalies kurortuose, – sako Meda. – Jei norisi aktyvesnių atostogų – Zakopanė Lenkijoje yra puikus pasirinkimas. Esu buvusi ten jau tris kartus, bet vis norisi grįžti.“

REKLAMA
REKLAMA

„Latvijoje rekomenduočiau Liepoją – pajūrio miestą su puikiu paplūdimiu ir dar neperkrautu turizmu. Taip pat verta aplankyti Ventspilį – jis ypač draugiškas šeimoms, turi smėlėtą paplūdimį ir vaikų pramogų parkus“, – pataria Meda.

REKLAMA

Balkanų žavesys

Jei norisi nukeliauti šiek tiek toliau, M. Spiridovičiūtė siūlo rinktis Balkanų regiono šalis.

„Jei tektų išsirinkti tik vieną šalį – be abejonės, tai būtų Albanija. Ji turi viską: nuostabius paplūdimius, kalnus, gerą maistą, svetingus žmones ir tikrai draugiškas kainas“, – rekomenduoja ji.

Jei turite daugiau laiko, Meda siūlo susiplanuoti ilgesnę kelionę per kelias Balkanų šalis: pavyzdžiui, Albanija–Juodkalnija–Serbija.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jos, tai – išties unikali patirtis, nes kiekviena šalis turi savitą charakterį, virtuvę ir kultūrą, o kainos vis dar išlieka prieinamos.

Mažai žinomos, bet gražios vietos Lietuvoje

Nors M. Spiridovičiūtė dažniausiai keliauja po užsienio šalis, ji primena, jog ir pačioje Lietuvoje yra vietų, kurias verta aplankyti.

„Kaip žmogus, kuris ėjo Šv. Jokūbo keliu per Lietuvą – nuo Latvijos pasienio iki Lenkijos – galiu pasakyti: gyvename nuostabioje šalyje. Vietinio turizmo potencialas didžiulis“, – pasakoja ji. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šv. Jokūbo kelias –  tai piligriminis maršrutas, vedantis į Santjago de Kompostelą Ispanijoje, kurio dalis driekiasi ir per Lietuvą, sudarydama apie 500 km vaikščiojimo trasą nuo Latvijos pasienio iki Lenkijos. Būtent šį kelionių maršrutą ir rekomenduoja M. Spiridovičiūtė, tiems, kurie nori aktyvių atostogų.

REKLAMA

„Nebūtina eiti viso 500 km maršruto – galima rinktis trumpesnes atkarpas, keliauti su kuprine, palapine, ir taip pažinti tikrąją Lietuvą savo kojomis“, – pataria ji.

Šv. Jokūbo kelias Lietuvoje vingiuoja per daugybę gražių ir istorinų vietų – Žagarę, Šiaulius, Kurtuvėnų regioninį parką, Kauną bei Pažaislio vienuolyną, tęsiasi per Prienų apylinkes, Birštoną, Alytų, Lazdijus, o pakeliui dovanoja galimybę grožėtis Lietuvos gamta, architektūra bei jaukiais miesteliais.

REKLAMA

Kur ieškoti pigių bilietų ir nakvynės?

Vis dėlto, pasak apžvalgininkės, nebūtina dairytis tik į Lietuvoje ar arti jos esančias kelionių kryptis, jei norite sutaupyti. Meda pasidalino keliais naudingais patarimais, kaip rasti pigius skrydžius bei nakvynės vietas, net jei ruošiatės į tolimą ar egzotišką kraštą:

„Skrydžiams naudoju „Skyscanner“, „Google Flights“ ir Kiwi.com – jie leidžia lengvai palyginti kryptis bei kainas. O nakvynę visada tikrinu keliuose puslapiuose (pvz., Booking.com ir „Agoda“), nes tas pats būstas dažnai gali turėti skirtingą kainą.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Svarbiausias Medos patarimas keliautojams – planuoti keliones ne pagal vietą, o pagal kainą.

„Visų pirma, atsidarykite „Skyscanner“ ar Kiwi.com, pasirinkite „Kryptis: Bet kur“ ir pamatysite, kokios kryptys tuo metu pigiausios. Tai leidžia pasinaudoti netikėtomis akcijomis ir atrasti naujas, dar neatrastas vietas“, – pataria ji.

Praktiniai patarimai, kaip sutaupyti keliaujant

Pasak M. Spiridovičiūtės, lankstumas – tai raktas į sutaupymą: „Dažniausiai pigesni skrydžiai būna darbo dienomis, todėl tenka geriau susiplanuoti kelionės datas, tačiau taip daug sutaupysite.“

Kiti patarimai, į kuriuos verta atsižvelgti – maisto gaminimasis namuose vietoj valgymo vien restoranuose, turistinių vietų vengimas, nemokamų renginių ar ekskursijų paieškos. Anot Medos, verta visomis šiomis galimybėmis pasidomėti prieš kelionę.

REKLAMA
Kad jau visur pigiau nei Palangoj. Pigiau gautųsi visa savaitė Turkijoje su viskas įskaičiuota nei vienas savaitgalis Palangoj. Lietuvoje ilsisi tik labai turtingi žmonės - vargšai į Turkiją,Egiptą ar į Ispaniją skrenda.
Mi res koncevatnikas
Mi res koncevatnikas
Kas per pi de ru salis ,viskas brangiausia, zmogus niekas, tik susiktai gynybai konncervuoti padlos vius pinigus pasiima
ir į palangą nesinori
ir į palangą nesinori
man geriausia savo namuose. namuose ir prasto oro nebūna, ir kainos neišsipučia pagal orą ar sezoną, ir niekas po kojomis ir akimis nesimaišo. visiems rekomenduoju turėti namus, kuriuose gyventi gera. tada gali ugdyti valią ir "prisiversti" kur nors kokiai savaitei išvažiuoti pasižmonėti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų