Šliužai ir sraigės per vieną naktį gali pridaryti daugiau žalos augalams nei kai kurie kiti sodo kenkėjai per visą sezoną. Sodininkai praleidžia valandų valandas puoselėdami savo sodus ir daržus, o šie kenkėjai ima ir viską sunaikina.
Kaip atsikratyti šliužų?
Ryte matyti tik šliužų ir sraigių paliktos gleivės ir apgraužti lapai. Tačiau Ramunė sako, kad to galima išvengti pasitelkus kelis metodus.
„Išbandžiau krūvą skirtingų metodų, bet galiausiai atsirinkau vieną, kuris man atrodo pats efektyviausi ir geriausiai apsaugo augalus ir daržoves nuo šliužų, jei nesinori naudoti visokiausių cheminių naikinimo priemonių, o ir laiko nereikia gaišti“, – sako ji.
Pirmiausia Ramunė siūlo išbandyti vilną, t. y. dalį žemės aplink augalą padengti vilna. Ji aiškina, kad vilna sugeria dalį šliužų gleivių, be to, turi šiurkštų paviršių, o tai juos atbaido.
Sodininkė pažymėjo, kad vilna apjuosė kai kuriuos baklažanus ir jie liko beveik nepaliesti šliužų. Vilnos ji pridėjo ir aplink kitus augalus ir, rodos, šis būdas tikrai veikia – ant lapų matyti tik pavieniai pagraužimai.
Šį būdą naudoti labai paprasta – tereikia uždengti dirvą aplink augalus, kuriuos norite apsaugoti ir šliužai per ją negalės šliaužti. Ramunė teigia, kad geriausiai tinka avių vilna, tačiau jos neturintiems gali pasitarnauti ir paprasta vėlimui skirta vilna.
Ji puikiai veikia, be to, jos nereikia dažnai keisti, o šliužai vilnos itin vengia. Vis tik, kaip priduria sodininkė, tinka ir vilnos granulės, tačiau jos brangesnės.
Yra ir dar vienas būdas, tačiau jis nebus tinkamas visiems – Ramunė neseniai pradėjo auginti antis ir teigia pastebėjusi, kad jos su mielu noru surenka šliužus.
„Antys visą dieną vaikštinėja ieškodamos šliužų ir sraigių, išrenka jas iš visur, kur tik reikia. O geriausia, kad neapkramto augalų, kai jie jau didesni, žodžiu, vieni pliusai. Jei tik turit tam sąlygas, drąsiai auginkit antis – nenusivilsit“, – juokdamasi pridūrė sodininkė.