Sodininkė sako, kad kasmet laukia nesulaukia, kada pradės nokti pomidorai, tačiau ne visada jie noksta taip greitai, kaip norėtų.
„Ieškojau internete įvairiausių būdų, kaip juos greičiau sunokinti, kad nereikėtų nuskinti anksčiau laiko – ko tik neišbandžiau. Bet pagaliau radau, kas tikrai veikia – jei matau, kad nenoksta, padarau tai ir jau visai netrukus džiaugiuosi derliumi“, – pasakojo Inga.
Siūlo išbandyti kelias gudrybes
Dažniausiai, pastebi ji, tenka rūpintis, kad pomidorai sunoktų greičiau, kai ima artėti ruduo ir sezono pabaiga. Kol kas pomidorai dar bando nokti patys, tačiau Inga pradeda rūpintis, kad kuo daugiau pomidorų sunoktų dar šiltnamyje ir nereiktų skinti žalių pomidorų.
„Visada, kai tik užauga vaisiai ir jau matau, kad galėtų pradėti nokti, nugeniu pomidorus. Nešalinu visų lapų, kaip kartais daro kiti, bet pašalinu apatinius lapus, kad visa energija atitektų pomidorų nokinimui, o ne lapų maitinimui“, – sakė ji.
Sodininkė taip pat pasirūpina, kad ant pomidorų nebūtų ligų pažeistų lapų: „Ligotus lapus šalinu negailėdama – kad ir liūdnai kartais atrodo kai kurie krūmeliai, bet geriau pomidorai noks, o ne dės visas jėgas, kad kovotų su ligomis.“
Dar vienas darbas, kurį moteris visada atlieka – išskina visai mažus pomidorus, šiuos sunokina namuose, padėjusi ant palangės, o didesnius palieka, kad sunoktų dar ant augalo.
„Praėjusiais metais išbandžiau ir dar vieną gan juokingą triuką – padėjau šiltnamyje keletą bananų. Atrodo, ką gi tas bananas gali padaryti, bet pastebėjau, kad ant tų augalų, prie kurių buvo padėti bananai, pomidorai sunoko greičiau.
Pasirodo, čia paprasta chemija – bananai išskiria daug etileno dujų, dėl ko ir nepatariama greitai gendančių vaisių dėti kartu su bananais. Nors gali nuskambėti tikrai juokingai, bet pamatysite, tai pasiteisina“, – nusijuokia sodininkė.