• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Moteris, turinti antisocialinį asmenybės sutrikimą ir narcizišką asmenybę, dalijosi, ką reiškia gyventi su tokia diagnoze ir kaip tai veikia jos santykius su aplinkiniais.

Moteris, turinti antisocialinį asmenybės sutrikimą ir narcizišką asmenybę, dalijosi, ką reiškia gyventi su tokia diagnoze ir kaip tai veikia jos santykius su aplinkiniais.

REKLAMA

Kai girdime tokius žodžius kaip „sociopatas“ ir „narcizas“, gali kilti įvairių neigiamų stereotipų, tačiau viena moteris, kuriai diagnozuotas antisocialus asmenybės sutrikimas ir narcisistinė asmenybė, bando įrodyti, kad tai – ne visada tiesa.

Mis Australija finalistei ir rašytojai Kanika Batra šie sutrikimai buvo diagnozuoti sulaukus 21-erių, kai mergina dar mokėsi universitete.

Dabar, būdama 26-erių, moteris pamena, kad jautė tuštumą, jautėsi prislėgta ir manė, kad jai – depresija. Pagalbos ji kreipėsi į specialistus, kurie jai diagnozavo antisocialų asmenybės sutrikimą ir narcisistinę asmenybę.

„Gydytojai man tikrai padėjo. Buvau šiek tiek šokiruota, kai išgirdau diagnozę. Žinoma, vos išgirdus šiuos sutrikimus mintyse iš kart kyla begalė neigiamų asociacijų. Maniau, kad tai negali būti tiesa. Aš negaliu būti tokia. Nesu blogas žmogus, tironė, todėl norėjau kitų daktarų nuomonės, tačiau visada gaudavau tą pačią diagnozę“, – pasakojo mergina.

REKLAMA
REKLAMA

Yra įskaudinusi daug žmonių

Po to, kai mergina susitaikė su savo diagnoze, Kanika ėmė labiau domėtis, ką reiškia būti sociopatu. Taip pat ji tapo lyg visų sociopatų „advokate“ ir pradėjo kurti filmukus „Youtube“ platformoje, kuriuose pasakoja, ką reiškia gyventi su šiais sutrikimais ir prisipažįsta, kad praeityje yra įskaudinusi daug žmonių.

REKLAMA

Kanika aiškina, kad ji tiesiog negali pajausti kaltės ar gailesčio dėl savo veiksmų, o pajausti jai sunku ir empatiją, tačiau tai nereiškia, kad ji – blogas žmogus, rašo mirror.co.uk

„Žinau, kad tai skamba siaubingai, bet mano patirtis su šiais sutrikimais yra visiškai kitokia, nei matote per televiziją. Nesėdžiu namuose ir neplanuoju žmogžudysčių ar banko apiplėšimų. Namuose aš kovoju su depresija ir nerimu, nes man sunku pritapti prie kitų žmonių.

REKLAMA
REKLAMA

Aš suprantu, ką jūs jaučiate, tačiau aš negaliu pati to pajusti. Tačiau skirtumas tarp gero ir blogo žmogaus yra pasirinkimas, o ne empatija. Žmonės su empatija taip pat gali daryti siaubingus dalykus“, – aiškina ji.

„Aš intensyviai stengiuosi, kad būčiau geras žmogus. Darau viską, ką galiu, kad padėčiau savo šeimai ir draugams. Neinu ir nežaloju žmonių, stengiuosi gyventi pagal moralines normas. Nedarau kai kurių dalykų, nes žinau, kad tai yra blogai. Žinau, kad daryti blogus dalykus yra pasirinkimas“, – sakė Kanika.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų