• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Smogs magnetinė audra: pasakė, kiek truks

Prognozuojama, kad šiandien magnetinio lauko aktyvumas pasieks lygį, kai jautresni asmenys gali pajusti to poveikį.

Prognozuojama, kad šiandien magnetinio lauko aktyvumas pasieks lygį, kai jautresni asmenys gali pajusti to poveikį.

REKLAMA

Jautresniems asmenims, pavyzdžiui, vyresnio amžiaus, sergantiems lėtinėmis ligomis, susiduriantiems su miego sutrikimais rekomenduojama labiau pasirūpinti savo sveikata, kad magnetinių audrų laikotarpis praeitų kuo lengviau.

Žada magnetinę audrą

Remiantis meteoagent.com duomenimis, šiandien magnetinio lauko aktyvumas pasieks penkis balus. Tai laikoma riba, kai poveikį gali pajusti jautresnius asmenis.

Prognozuojama, kad rytoj magnetinio lauko aktyvumas kiek sumažės ir sieks keturis balus, o jau poryt nukris iki nepavojingos ribos – trijų balų.

Pažvelgus į Jungtinių Amerikos Valstijų Nacionalinės vandenynų ir atmosferos tyrimų administracijos (NOAA) pateiktus duomenis matyti, kad šiandien aktyvumas daugiausia buvo pasiekęs tris balus ryto valandomis.

REKLAMA
REKLAMA

Prognozėse nurodoma, kad šiandien, vasario 6 dieną, aktyvumas laikysis apie du balus su nežymiais nukritimais iki 1,33 balų ir pakilimais iki 2,67 balų.

REKLAMA

Rytoj, vasario 7 dieną, aktyvumas naktį bus žemas, tuomet ims kilti ir daugiausia pakils iki 3,67 balų ryto valandomis, vėliau laikysis virš dviejų, iki trijų balų. 

Vasario 8 dieną, šeštadienį, aktyvumas nuo nakties ir ryto valandomis svyruos tarp dviejų ir trijų balų, vėliau nežymiai nukris ir neženkliai pakils.

 

Magnetinių audrų poveikis

Saulės aktyvumas pasiekė piką, todėl vis dažniau girdime ne tik apie vyraujančias geomagnetines audras ar net Lietuvoje išvystame Šiaurės pašvaistes – daug diskusijų kyla apie tai, ar magnetinės audros veikia sveikatą.

REKLAMA
REKLAMA

Atsakymą į daugeliui ramybės neduodantį klausimą naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ pateikė Lietuvos bendrosios praktikos (šeimos) gydytojų asociacijos prezidentas prof. habil. dr. Julius Kalibatas.

Magnetinio lauko aktyvumas pagal Kp indeksą vertinamas devynių balų skalėje ir nors nuo vieno iki keturių balų audra vertinama kaip sveikatai poveikio neturinti, penki balai jau tampa riba, kai poveikis gali būti jaučiamas. Dažniausiai silpnesnės audros paliečia vyresnius, jautresnius, lėtinėmis ligomis sergančius asmenis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O štai kuo arčiau devynių balų priartėjama, tuo didesnė tikimybė, kad vienokį ar kitokį poveikį pajus net jauni, sveiki žmonės. O koks prof. habil. dr J. Kalibato verdiktas – ar magnetinės audros tikrai veikia sveikatą?

Geomagnetinės audros, kai jos yra labai stiprios, tikrai veikia mūsų sveikatą. Didėja rizikos ir insultų, ir infarktų, geomagnetinės audros trikdo mūsų miegą ir čia nieko nepadarysi, nuo jų nepasislėpsi.

REKLAMA

Dabar Saulė – aktyvumo pike, kada pastoviai išmetami plazmos pliūpsniai ir, aišku, tas neigiamai veikia mūsų Žemės magnetinį lauką, o magnetinis laukas yra pagrindinė apsauga nuo viso to blogio, kas ateina iš kosmoso. O magnetinio lauko išbalansavimas, be abejonės, atsiliepia ir mums. Deja, apsisaugoti sudėtinga.“

Didesnė rizika susidurti su magnetinių audrų poveikiu kyla ir turintiems antsvorio, vyresnio amžiaus asmenims, taip pat turintiems psichologinių problemų. 

REKLAMA

Magnetinės audros poveikį sveikatai dažnai išduoda šie simptomai: galvos svaigimas ir skausmas; pykinimas; silpnumas ir mieguistumas; padidėjęs kraujospūdis; raumenų ar sąnarių skausmai ir t. t.

Kaip anksčiau naujienų portalui tv3.lt pasakojo profesorius, dviejų paskutinių dešimtmečių mokslinių tyrimų duomenimis, jautriausiai į geomagnetines audras reaguoja kardiovaskulinė sistema, daugėja mirčių nuo insulto ir infarkto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Beje, atlikti išsamūs tyrimai parodė, kad geomagnetinių audrų metu 91–92 poc. žmonių pakyla tiek sistolinis, tiek ir diastolinis kraujospūdis. Stiprių geomagnetinių audrų metu kraujospūdis padidėja 12 proc., lyginant su buvusiais rodikliais. Pažymėtina ir tai, kad kraujospūdis ženkliau kyla asmenims, vartojantiems antihipertenzinius vaistus.

Kaip saugotis magnetinių audrų poveikio?

Anksčiau naujienų portalui tv3.lt apie magnetinių audrų poveikį bei kaip jo saugotis pasakojo Lietuvos bendrosios praktikos (šeimos) gydytojų asociacijos prezidentas prof. habil. dr. Julius Kalibatas.

REKLAMA

Štai jo atsakymas apie tai, kaip apsisaugoti nuo magnetinių audrų poveikio: „Dažnai pacientai klausia šeimos gydytojų, kaip apsisaugoti  nuo geomagnetinių audrų poveikio. Matyt, pilnai apsisaugoti yra sudėtinga, bet padėti savo organizmui tikrai galima. 

Visų pirma, krešulių susidarymo tokios profilaktinės priemonės, kaip pakankamas skysčių vartojimas, vengimas alkoholinių gėrimų, kavos, nereikalingų kelionių atsisakymas, ribojimas fizinių darbų bei buvimo karštoje aplinkoje. 

REKLAMA

Patartina lengva mankšta, pasivaikščiojimas miške. Kai kas siūlo geomagnetinių audrų piko metu išgerti kasdien po 100 mg aspirino, aišku, jei nevartojate kitų kraują skystinančių vaistų.“

Taip pat mokslininkai siūlo gerti daugiau vandens ir sumažinti suvartojamos druskos kiekį, nes druska sulaiko skysčius organizme ir dėl to padidėja kraujospūdis.

Pablogėjus savijautai dėl magnetinės audros poveikio gali padidėti ne tik kraujospūdis ar sumažėti darbingumas, tačiau ir paūmėti nerimas, lėtinės ligos ar net alergijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, norint jaustis geriau ir apsaugoti sveikatą, vyraujant magnetinėms audroms patariama valgyti mažiau greito, riebaus, kepto, sūraus ar aštraus maisto. Vietoj to raginama valgyti daugiau vaisių ir daržovių.

Taip pat patariama atsisakyti žalingų įpročių – nerūkyti, nevartoti alkoholio, be to, rekomenduojama atsisakyti kavos, ją geriau keiskite žaliąja ar žolelių arbata.

Nepamirškite daugiau mankštintis, vaikščioti – fizinė veikla padeda jaustis geriau, tačiau nesiimkite itin intensyvaus sporto. Reguliariai išsivėdinkite patalpas, ypač miegamąjį ir stenkitės eiti miegoti tuo pačiu metu, kad tinkamai pailsėtumėte.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų