Neabejotina, kad šliužai daugeliui yra didžiausi sodininkų priešai. Šie įkyrūs gleivėti padarai per vieną valgymą gali praryti kelis kartus daugiau jūsų augalų nei jų pačių kūno svoris.
Atrodo, kad jie atsiranda iš niekur, kai oras švelnus ir drėgnas. Todėl nenuostabu, kad bėgant metams atsirado tiek daug įvairių būdų, kaip su jais kovoti, rašo learningwithexperts.com.
Kaip atsikratyti šliužų?
Anksčiau dauguma sodininkų visada turėjo druskos po ranka, kad galėtų užberti jos ant pasirodžiusių kenkėjų. Druska buvo barstoma aplink naujai pasodintus augalus. Žinoma, ji akimirksniu ištirpdavo, todėl galėjo pakenkti dirvožemiui.
Tradicinėse šliužams naikinti skirtose priemonėse yra metaldehido, kuris kenkia laukiniams gyvūnams, todėl rekomenduojama išbandyti namines ir netoksiškas priemones.
Kavos tirščiai
Kavos tirščiai, paberti aplink augalus, kuriuos norite apsaugoti, atbaido šliužus, taip pat ir sraiges. Kai kurie prisiekia, kad tai – geriausias būdas kovoti su šliužais.
Naudinga tai, kad daugeliui nereikia sukti galvos, iš kur gauti kavos tirščių, nes rytus pradeda puodeliu plikytos kavos, kurią išgėrus lieka tirščių.
Alaus spąstai
Pasirodo, šliužai mėgsta alų. Į žemę įleistą indą, pavyzdžiui, margarino indelį ar didelį jogurto indą, kuris įkastas taip, kad kraštas būtų dirvos lygyje arba šiek tiek aukščiau, pripildykite alumi – tai bus naminiai alaus spąstai šliužams.
Šliužai susivilioję kvapu atšliaužia iki spąstų, įkrenta į vidų ir nuskęsta. Tada belieka atsikratyti mirusiais šliužais.
Kiaušinių lukštai
Kiaušinių lukštai taip pat veiksmingi norint atbaidyti šliužus. Susmulkinkite lukštus ir paskleiskite žiedu aplink norimus apsaugoti augalus. Bėda ta, kad jei naudosite kiaušinių lukštus, turėsite suvalgyti daug kiaušinių, kad visą sklypą apsaugotumėte nuo šliužų.
Kviečių sėlenos
Pabėrus nedideles kviečių sėlenų krūveles, šliužai ima juos ėsti, tada išsausėja ir žūsta. Tai visiškai ekologiškas būdas, o jei šliužų lavonais mis laukiniai gyvūnai, jie gaus papildomų maisto medžiagų.
Šis metodas yra itin veiksmingas ir daugelio labai pamėgtas, tačiau vienas trūkumas tas, kad esant lietingam orui riekia reguliariai papildyti atsargas sode.