Stephanie Gillan (29) pradėjo vadovauti pelno nesiekiančiai organizacijai „Unmasked Mental Health Scotland“, pirma pati laimėjusi savo kovą su nerimu ir panikos priepuoliais.
Keturių vaikų mamos stiprybei teko sunkus išbandymas – 2017 metais jai buvo diagnozuotas retas ir agresyvus kaulų vėžys – neurofibrosarkoma. Tą pačią savaitę ją ištiko dar viena nelaimė – jos vyras Robertas darbo metu buvo partrenktas šešias tonas sveriančio sunkvežimio.
Stephanie iš Škotijos trečiadienį feisbuke rašė: „Bet kuriai 25 metų amžiaus moteriai žiūrėti į tris savo vaikus ir galvoti, kas jais rūpinsis, jei jie neteks abiejų tėvų, yra siaubingas dalykas, kurį man teko pakelti per tokį trumpą laiką. Todėl turbūt nesunku įsivaizduoti, kad visa tai paveikė mūsų psichologinę sveikatą, rašoma dailystar.co.uk.
Mums abiems su vyru labai pasisekė – mano vėžys buvo labai retas (visame pasaulyje tokių atvejų registruota vos keletas) ir nepiktybinis, jį buvo galima gydyti, nors tai daryti vis tiek reikėjo, nes buvo sunaikinti kaulai ir liga skverbėsi į plaučius. Robertas taip pat galėjo grįžti namo pas savo šeimą ir stebuklingai pasveiko. Vis dėlto, mūsų psichologinė sveikata liko pažeista visam laikui!“
Sausio mėnesį Stephanie laimėjo Škotijos grožio konkursą „Miss Saltire“ – kol kas titulas jai įteiktas tik nuotoliniu būdu, laukiant kol bus galima ceremoniją suorganizuoti gyvai. Dabar su „Unmasked Mental Health Scotland“ ji pokyčius įgyvendinti bando toje srityje, kuria pati labai domisi.
Stephanie sako: „Pandemijos metu matome, kad vis daugiau žmonių ieško pagalbos, paslaugų, palaikymo ar patarimo. Psichologinė sveikata yra labai man artima tema, nes aš turiu sunkius panikos priepuolius nuo pat jauno amžiaus. Noriu pozityviai kalbėti apie savo istoriją ir apie tai, kad mūsų šeima nepaisant nieko įveikė sunkiausius gyvenime metus, o dabar galiu savo kalbėti ir padėti kitiems, atsidūrusiems panašiose situacijose.
Kalbant apie sveikatą kasdien dar vis išgyvenu tikrą pragarą, bet niekada neleisiu, kad tai mane sustabdytų ar sugniuždytų. Ir toliau kovosiu už pozityvumą ir už didesnį sąmoningumą šiais klausimais, kad daugiau žmonių žinotų nesantys vieni sunkumuose. Dėl žmonių patiriamų sunkumų ieškant pagalbos ir patarimo psichologinės sveikatos paslaugų klausimais taip pat kreipiausi į Škotijos vyriausybę. Tikimės, kad mums pavyks paskatinti pokyčius, kad žmonėms apie savo psichologinę sveikatą kalbėti būtų lengviau, kad nebūtų tiek streso ir nerimo.“