Skanių ir purių blynų paslaptis slypi gamybos technikoje. Pateikiame keletą patarimų, kaip iškepti tobulus blynus ir kokių dažniausiai daromų klaidų vertėtų vengti, rašo thekitcn.com.
Nepermaišykite tešlos
Daugelis tešlą maišo tol, kol nelieka gumuliukų ir ji tampa glotni. Tačiau reikėtų to vengti, tai viena dažniausiai daromų klaidų.
Kai sumaišote drėgnus ir sausus ingredientus, pradeda išsiskirti glitimas. Kuo daugiau maišote tešlą, tuo daugiau glitimo susidaro.
Kas tada nutinka? Permaišius tešlą, blynai būna kieti ir sunkiai kramtomi, o ne lengvi ir purūs.
Leiskite tešlai pastovėti
Kai labai norisi blynų, tikrai nesinori laukti. Tačiau būtina palikti tešlą pastovėti – tai nedidelis, bet labai svarbus žingsnis, kurio nevalia praleisti.
Tešlą, priklausomai nuo recepto, gali reikėti palikti pastovėti nuo penkių minučių iki pusvalandžio, tačiau tai svarbu dėl dviejų priežasčių.
Maišymo metu išsiskyręs glitimas „pailsi“ ir atsiskiria, be to, miltuose esančios krakmolo molekulės absorbuoja skystį, todėl tešla tampa tirštesnė.
Įkaitinkite keptuvę
Blynai yra tobuli, kai jų kraštai yra traškūs, o vidus minkštas ir purus. Tačiau jei pakankamai neįkaitinate keptuvės, vietoj traškių ir gardžių turėsite riebalų prisigėrusius blynus.
Nekepkite ant per didelės ugnies
Didelė kaitra nepadeda greičiau iškepti blynų, bet kepant ant per didelės ugnies, jie iškepa netolygiai, o išorė apdega.
Keptuvė turi būti įkaitusi, tačiau jei kepsite ant per didelės kaitros, blynų išorė bus sudegusi, o vidus liks žalias, tešla neiškeps.
Neverskite blynų kelis kartus
Gali kilti pagunda apversti blynus, kai tik pastebėsite besiformuojančius oro burbuliukus, bet tai dar nėra ženklas, kad jau reikia versti blynus. Pakepkite juos dar minutę.
Kepant blynus, juos reikia apversti tik vieną kartą. Jei neapvertėte jų per anksti, daugiau kartų ir nereikės vartyti. Kai blynus vartote per dažnai, jie išsipučia ir praranda purią tekstūrą.