Anot sodininkystės eksperto, bananų žievelės gali suteikti rožėms reikalingų maistinių medžiagų, kad saugiai išgyventų visą žydėjimo sezoną.
„Housetastic“ sodininkystės ekspertas John Dempsey sakė: „Dviejų ar trijų bananų žievelių įterpimas į dirvą suteiks pranašumą naujai pasodintoms rožėms. Prieš sodindami augalą į duobės dugną įdėkite susmulkintą banano žievelę, o likusias dalis sumaišykite su kompostu ir žeme“.
Bananai gali aprūpinti augalus daugeliu būtinų maistinių medžiagų
Juose yra labai daug kalio. Kalis sustiprina rožių ne tik imuninę sistemą, bet ir sustiprina stiebą bei lapus. Bananuose taip pat yra kalcio, geležies, vario ir mangano, kurie padeda rožėms klestėti.
John tęsė: „Vėliau kruopščiai laistant dirvą, bananų žievelės suirs ir paskatins augimą. Padėkite banano žievelę ant žemės šalia rožės krūmo ‒ tai paprasčiausias būdas padidinti kalio kiekį. Susmulkinus žievelę, sutrumpėja jos suirimo laikas, todėl kalis greičiau patenka į augalą“.
Galima dėti į komposto dėžę
Sodininkams, kurie nenori naudoti bananų žievelių savo rožėms, John rekomenduoja jas dėti į komposto dėžę. Ekspertas teigė, kad banano žievelės gali pagerinti visų sodo augalų komposto „turtingumą“. Taip pat rožės turi gauti pakankamai saulės šviesos, rašo express.co.uk
Augalų trąšų prekės ženklo „Phostrogen“ ekspertai paaiškino: „Jei įmanoma, sodinkite rožes ten, kur per dieną 6–8 valandas gerai apšviečia saulė, tačiau pasistenkite apsaugoti jas nuo atšiauraus vėjo, kuris gali pažeisti stiebus.
Rožėms augti reikia daug vietos ir jos nemėgsta dalintis dirvožemiu su kitais augalais, todėl sodindami skirkite joms pakankamai vietos, gal net kiek daugiau.
Sodinkite rožės krūmą maždaug vieno metro atstumu nuo kitų augalų ir maždaug pusės metro ar daugiau nuo kitų rožių, kad joms būtų pakankamai vietos augti.
Augalas taip pat jautrus tokioms ligoms kaip miltligė, grybelis (juodoji dėmė) ir amarai, todėl sodininkams labai svarbu pastebėti ligos požymius“.
Ekspertai sakė: „Jei pastebite infekcijos požymius, svarbu veikti greitai. Tiesiog pašalinkite visus užkrėstus lapus ir šakas, naudodami aštrų, sterilizuotą sekatorių, kad išvengtumėte tolesnio ligos plitimo į sveikas augalo vietas“.
Sodininkai, turintys rožių, gali naudoti ligų kontrolės purškiklį. Rožes taip pat reikia gausiai laistyti, kad jos neišdžiūtų.