• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vieno didžiausių nepriklausomų elektros prekių tiekėjų ekspertas teigia, kad tam tikrų maisto produktų laikymas šaldiklyje gali sutrumpinti prietaiso tarnavimo laiką.

Vieno didžiausių nepriklausomų elektros prekių tiekėjų ekspertas teigia, kad tam tikrų maisto produktų laikymas šaldiklyje gali sutrumpinti prietaiso tarnavimo laiką.

REKLAMA

Šaldiklių keitimas kainuoja brangiai, tad tokių maisto produktų, kaip kiaušinių, laikymas juose gali nepigiai atsieiti.

Gali sugadinti šaldiklį

„RGB Direct“, vienos didžiausių nepriklausomų elektros prekių mažmenininkų Jungtinėje Karalystėje, ekspertas pasidalijo patirtimi apie tai, ko nereikėtų dėti į šaldiklį, kad išlaikytumėte jo tarnavimo laiką – nuo konservuotų maisto produktų iki kiaušinių su lukštais ir net tam tikrų vaisių ir daržovių.

Pirmiausia – konservuoti maisto produktai. Ekspertai ragina žmones „niekada nešaldyti konservuotų maisto produktų originaliose skardinėse, nes turinys užšąla ir išsiplečia, todėl skardinės gali sprogti. Dėl to maistas gali būti užterštas. Jei turite konservuotų maisto produktų, kuriuos norite užšaldyti, perpilkite juos į šaldikliui saugų indą“, – patarė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Kiaušiniai su lukštais

Užšaldant kiaušinius su lukštais, viduje esantis skystis gali išsiplėsti ir įtrūkti, todėl jie gali būti nebepanaudojami.

REKLAMA

„Jei norite užšaldyti kiaušinius, geriau juos sudaužykite, suplakite ir kiaušinių mišinį laikykite sandariame inde“, – patarė ekspertas.

Daug vandens turintys vaisiai ir daržovės

Tokie produktai kaip salotos, agurkai ir arbūzai dėl didelio vandens kiekio šaldytuve gali „tapti minkštais ir prarasti savo tekstūrą“.

Nors užšaldžius juos vis tiek galima naudoti gaminant maistą, „jie neišlaikys savo pirminio traškumo“, rašoma mirror.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Pieno produktai

Pieno produktai, pavyzdžiui, pienas ir jogurtas, užšaldžius gali išsisluoksniuoti ir įgauti „nepageidaujamą tekstūrą“. Užšaldant gali pakisti šių produktų struktūra, todėl atšildyti jie tampa mažiau patrauklūs.

Tačiau jis pridūrė, kad „kietuosius sūrius, tokius kaip čederis ir parmezanas, galima sėkmingai užšaldyti“.

Maisto produktai stiklinėse talpyklose

Žmonės raginami „atsargiai dėti stiklinius indus į šaldiklį“, nes dėl temperatūros pokyčių išsiplėtimo ir susitraukimo stikliniai indai gali įtrūkti arba sudužti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei reikia užšaldyti maistą stikliniuose indeliuose, patariama naudoti tam skirtus „šaldymui skirtus stiklinius indelius“, paliekant šiek tiek vietos plėtimosi galimybei.

Šaldiklis gali tarnauti ilgiau

Kad šaldiklis geriau veiktų ir ilgiau tarnautų, „RGB Directs“ ekspertas pataria „laikyti šaldiklį gerai vėdinamoje patalpoje“ ir palaikyti tinkamą temperatūrą. Taip pat parinkti tinkamą stovėjimo vietą.

REKLAMA

Jie patarė: „Šaldiklį statykite vėsioje, gerai vėdinamoje patalpoje, atokiau nuo šilumos šaltinių, pavyzdžiui, orkaičių, viryklių ir tiesioginių saulės spindulių“.

Taip pat rekomenduojama, kad aplink šaldiklį turėtų būti „pakankamai erdvės“, kad oras tinkamai tekėtų, ir visada reikėtų vengti perpildyti šaldiklį daiktais.

Dar vienas patarimas – šaldiklyje palaikyti „rekomenduojamą temperatūrą“, kuri paprastai yra apie -18C.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų