• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Miegas – vienas svarbiausių dalykų, norint jaustis gerai. Gydytojai vieningai sako, kad prasta miego kokybė ne tik blogina žmogaus savijautą kitą dieną, bet gali tapti ir daugelio ligų priežastimi.

Miegas – vienas svarbiausių dalykų, norint jaustis gerai. Gydytojai vieningai sako, kad prasta miego kokybė ne tik blogina žmogaus savijautą kitą dieną, bet gali tapti ir daugelio ligų priežastimi.

REKLAMA

Tad ką daryti, kad naktį pailsėtume geriau, ar galima miegoti dienos metu, kaip tinkamai pasiruošti miegui ir kada jau galima įtarti nemigą ir reiktų kreiptis į gydytoją, pasakoja šeimos gydytoja Elena Šukė.

Šeimos gydytoja atkreipia dėmesį, kad yra normalu, kai esant tam tikriems sukrėtimams, pavyzdžiui, netekus artimojo, skiriantis, laukiant svarbių egzaminų ar vykstant kitokiems svarbiems gyvenimo pokyčiams miego kokybė sutrinka. Tačiau ilgainiui miego kokybė turėtų grįžti į normalų ritmą.

Jei taip nenutinka ir žmogus neišsimiega ne kelias dienas, o ilgiau, dėl to jaučiasi prastai, negali susikaupti įprastiems darbams, tai jau ženklas, kad metas pasikonsultuoti su gydytoju.

REKLAMA
REKLAMA

Ko nedaryti prieš miegą?

Nemiga, pasak E. Šukės, yra miego sutrikimas, kuris gali atsirasti ir dėl genetinio polinkio sirgti šia liga, ir dėl kitų priežasčių, pavyzdžiui, padidėjusio nerimo. Pastaruoju atveju reikėtų pirmiausia spręsti nerimo problemą, o tada jau įvertinti, ar nemiga buvo jo pasekmė, kuri išnyko, ar nemigai reikalingas papildomas gydymas.

REKLAMA

Norint gerai miegoti, yra svarbios kelios esminės taisyklės: 3-4 valandas prieš einant miegoti nevalgyti, valandą, ar dar geriau – dvi, nežiūrėti į ekranus, tinkamai išvėdinti kambarį, jei norisi papildomai atsipalaiduoti, tam tinka šiltas dušas ar vonia.

Svarbu atminti ir tai, kad vidutiniškai žmogus turėtų per parą išmiegoti 7-8 valandas, bet kai kuriems gali pakakti ir 6 valandų, tai gali priklausyti nuo organizmo.

REKLAMA
REKLAMA

Miego poreikis bėgant metams mažėja

Be to, ne mažiau svarbu ir žmogaus amžius. Vaikams reikia miegoti gerokai ilgiau, nei suaugusiems, pavyzdžiui, pradinukai gali išmiegoti ir po 10-12 valandų, kai senjorams gali pakakti ir 6 valandų miego.

„Kad norisi miegoti taip, kaip jaunystėje, po 12 valandų, aš tikiu, bet nebėra tokio fiziologinio poreikio“, – tai, kad miego poreikis bėgant metams mažėja, pastebi E. Šukė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ką reikia žinoti apie miegą, kokie galimi miego sutrikimai ir jų priežastys ir ką galima padaryti, kad jaustumėmės geriau, kviečiame sužinoti tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“.

Kviečiame žiūrėti „Sveikatos DNR“ jau dabar! „Sveikatos DNR“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.

00:00 Temos ir pašnekovų pristatymas

00:45 Signalai, kad dėl nemigos reikia kreiptis į gydytoją

05:40 Miego sutrikimų rūšys

07:20 Kas sukelia nemigą?

08:50 Pamaininis darbas – aukštos rizikos veiksnys daugeliui ligų

09:40 Ar alkoholis gadina miego kokybę?

13:00 Kiek turime kiekvienas vidutiniškai miegoti

15:55 Kada ir kiek turi miegoti vaikai

18:35 Kur kreiptis dėl nemigos ir kokios jų rūšys

19:55 Ar nemiga gali prasidėti su amžiumi

21:45 Patarimai, kaip miegoti geriau

26:46 Kada geriausia eiti miegoti suaugusiems

29:30 Ką daryti, kai ilgai neužmiegi: keltis ar bandyti užmigti lovoje

30:28 Lunatizmas ir kiti miego sutrikimai be nemigos – kada reikėtų juos gydyti

34:30 Antroji laidos dalis

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų