Kalcio perteklius – kraujagyslių kaulėjimo priežastis. Nuo per didelio kalcio kiekio sienelėse, kraujagyslės praranda savo elastingumą. Tuomet jos nebegali prisitaikyti prie streso, didesnių fizinių krūvių bei kraujospūdžio svyravimų. Kraujagyslės ima standėti ir taip sukelia stresą visam organizmui.
„Kalcis kraujagyslėse kaupiasi per ilgą laiko tarpą. Buvo nustatyta, kad ten egzistuoja tas pats kalcis, kaip ir kauluose. Su amžiumi kalcis kaupiasi visur: inkstuose, akyse, sąnariuose ir kituose organuose. Todėl mums reikia išsaugoti kalcį kauluose, o kitas kūno vietas nuo jo apsaugoti“, – aiškins laidoje A. Unikauskas.
Anot profesoriaus, vitaminas K2 slopina kalcio patekimą į kraujagysles ir perneša jį į kaulus – ten, kur jis ir turėtų būti. Šio vitamino trūkumas gali atsirasti dėl sutrikusios tulžies rūgšties sekrecijos, vartojant mažai fermentuotų maisto produktų arba tuomet, kai žmogaus mitybos racione trūksta riebalų.
Taip pat profesorius laidoje atsakys ir į žiūrovams rūpinčius klausimus. Štai šio šeštadienio rytą Justė iš Panevėžio užduos profesoriui klausimą apie nerimą keliančias tirpstančias galūnės.
„Tirpsta rankos ar kojos? Tai – normalus reiškinys, kuris sukelia nedaug diskomforto ir praeina per kelias minutes. Tačiau jei tai kartojasi, apsunkina vaikščiojimą ar daiktų laikymą, būtina į tai atkreipti dėmesį“, – perspės A. Unikauskas.
Pagal tai, kuri galūnė jums tirpsta, galima spėti ir to priežastį. Jei jums yra diabetas ar trūksta vitamino B1, tuomet tirpsta kojos. Jei trūksta vitamino B12, tuomet tirpsta rankos.
Kuo šlapinimosi sutrikimai gali būti susiję su kaklu? Kaip išsivaduoti nuo galūnių tirpimo? Visa tai – jau šio šeštadienio laidoje.
„Kviečiame daktarą!“ – šeštadieniais, 11 val. per TV3!