Paprastai tokios operacijos apipintos nerimu ir mitais, neva gali pabloginti esamą situaciją, suprastinti savijautą.
Šiandien jūsų dėmesiui – ilgesnė ir išsamesnė tinklalaidė, kurioje aptarsime net dvi temas – sąnarių priežiūrą kiekvieną dieną bei nemigos problemą. Jūsų laukia net du išsamūs ir itin vertingi pokalbiai su savo srities specialistais.
Operacija keičia gyvenimus
Naujienų portalo tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ kineziterapeutas, masažuotojas Giedrius Mačėnas paaiškino, kuo ypatinga ši operacija ir kodėl ji iš tiesų dažno lietuvio gyvenimą pakeičia negrįžtamai.
Savo ruožtu viena iš vaistinių „Sveikatos pasaulis“ įkūrėjų, vaistininkė Rūta Trakšelė sako, kad kiekvienas iš mūsų gali padėti sau nutolinti tokias operacijas, tereikia įsiminti kelis paprastus praktinius patarimus.
Kasdienė prevencija
Vaistininkė R.Trakšelė sako, kad paprastai baimių atsiranda dėl to, kad šios operacijos būdingos vyresnio amžiaus žmonėms, kurie jau turi tam tikrų gretutinių ligų. „Pastebima tendencija, kad vyresnio amžiaus žmonės, turėdami gretutinių ligų, bijo, kad jos gali paūmėti.
Vis tik, situacija prastėja tais atvejais, kai sąnarys nėra pakeičiamas – tokiu atveju mažėja judėjimas, o dėl to atsiranda sąlygos vystytis kitoms gretutinėms ligoms.“
R.Trakšelės paprašius pasidalinti, kaip kiekvienas galime padėti savo sąnariams, vaistininkė sako, kad prevencija yra itin svarbi.
„Net ir kalbant apie prevenciją, padedančią palaikyti sveikus sąnarius, svarbu atsiminti maisto papildus arba maisto priedus, kuriuos galima vartoti.
Žinoma, šalia turi būti ir sportas, ir judėjimas.
Kalbant apie medicininius produktus, svarbu gliukozaminas, kurio nauda patvirtinta tyrimais.
Sąnariai ir kremzlės yra tokie audiniai, kurie neturi kraujotakos. Jei yra buvę traumų arba uždegimų, atstatyti sudėtinga, tačiau gliukozaminas gali padėti.
Taip pat svarbus yra ir kolagenas, gaunamas iš maisto bei sieros junginys. Tai vienas iš mikroelementų, būtinas sąnarių judrumui.“
R.Trakšelė sako, kad tinkamiausias kolagenas yra gaunamas iš maisto produktų. „Tai gyvulinės kilmės produktai. Verdant mėsą, rinkitės tokią, kurioje yra kremzlių ir kaulų, jos nuverda ir yra sultinys.
Taip pat šaltiena, žuvienė, iš kurios galima gauti daug kolageno. Tai natūralus šaltinis, kurį galima drąsiai naudoti, norint „sutepti“ sąnarius.“
Apie tai, kas dar gali padėti atitolinti sąnarių keitimo operacijas ir kaip kasdien galime sau padėti, kviečiame žiūrėti naujausioje „Sveikatos DNR“, kurią rasite straipsnio pradžioje.
Visą tinklalaidę žiūrėkite čia:
Tinklalaidę galite žiūrėti ir TV3 televizijos YouTube kanale:
Apie ką kalbėjomės:
00:00 temos ir pašnekovų pristatymas
00:45 kreipiasi po traumų
02:00 masažas – kaip prevencijos priemonė
04:00 netaisyklingas sėdėjimas
06:00 sąnarių ligos jaunėja
08:00 gliukozamino nauda
10:00 kolagenas maiste
12:00 želės nauda sąnariams
14:00 sąnario keitimo operacija
15:40 nugaros skausmai
16:30 judesių kompensacija
18:30 prevenciniai pratimai sveikatos stiprinimui
21:20 vaiko nešiojimas ant vienos rankos
23:30 netaisyklingas kėlimas
27:00 bėgimo žala kūnui
29:50 antsvoris ir bėgimas
34:00 antroji laidos tema
36:00 nemigos priežastys
38:30 magnio nauda
Laidą „Sveikatos DNR“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt, platformoje TV3 Play ir TV3 televizijos „YouTube“ kanale.