• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aukštas kraujospūdis arba hipertenzija gali sukelti rimtų širdies problemų, todėl būtina jį kontroliuoti. Metaanalizės duomenimis, penki ar šeši puodeliai šio žalio gėrimo kasdien puikiai reguliuoja kraujospūdį.

Aukštas kraujospūdis arba hipertenzija gali sukelti rimtų širdies problemų, todėl būtina jį kontroliuoti. Metaanalizės duomenimis, penki ar šeši puodeliai šio žalio gėrimo kasdien puikiai reguliuoja kraujospūdį.

REKLAMA

Aukštas kraujospūdis reiškia, kad jėga, kuria kraujas teka arterijomis, nuolat yra per didelė. Kai tai atsitinka, jūsų širdis turi sunkiau dirbti, kad pumpuotų kraują po kūną. Laikui bėgant padidėja širdies priepuolio rizika.

Laimei, galite to išvengti kol dar nevėlu, pakeisdami savo mitybą. Paprasti mitybos pakeitimai gali sumažinti aukšto kraujospūdžio rodmenis.

Pagrindinė metaanalizės išvada, kurią  įrodymais pagrindė medicinos centras (CEBM),  Oksfordo universiteto Nuffield pirminės sveikatos mokslų departamento dalis, yra ta, kad žalioji arbata gali mažinti kraujospūdį.

„Yra didžiulė įvairių maisto papildų pasiūla, tačiau jų veiksmingumas nevienodas“, ‒  rašė tyrėjai.

Padėti gali žalia arbata

Tačiau manoma, kad „žaliosios arbatos ekstraktai turi antioksidacinių ir AKF inhibitorių savybių“. Norėdami ištirti žaliosios arbatos vartojimo poveikį, jie įvertino klinikinių tyrimų įrodymus apie žaliosios arbatos poveikį kraujospūdžiui. Tyrėjai ieškojo penkių elektroninių duomenų bazių ir įtraukė tik dvigubai aklus atsitiktinių imčių klinikinius tyrimus (RCT).

REKLAMA
REKLAMA

Jie taip pat įvertino įtrauktų tyrimų ataskaitų kokybę. Buvo nustatyti trisdešimt aštuoni tinkami tyrimai, iš kurių įtraukėme 20 RCT, kuriuose dalyvavo daugiau nei 1500 dalyvių.

REKLAMA

„Metaanalizė parodė, kad žaliosios arbatos vartojimas smarkiai sumažino sistolinį kraujospūdį ir bendrą bei MTL cholesterolį. MTL cholesterolis taip pat yra širdies ir kraujagyslių problemų priežastis. Mes taip pat pastebėjome, kad didžiausias žaliosios arbatos poveikis atsirado, kai kasdien buvo suvartojama epigalocatechin-3-gallate (gausiausias ir bioaktyviausias junginys žaliosios arbatos ekstraktuose) maždaug 200 mg, o tai prilygsta nuo penkių iki šešių puodelių arbatos kasdien. Viršijus šią dozę, nepageidaujami reiškiniai buvo dažnesni ir sunkesni“, ‒  teigė mokslininkai.

REKLAMA
REKLAMA

Patarimai dietai

Sumažinkite druskos kiekį maiste ir valgykite daug vaisių ir daržovių. „Kuo daugiau druskos valgote, tuo aukštesnis kraujospūdis“, ‒  perspėja NHS.

Remiantis JK sveikatos gairėmis, turėtumėte stengtis per dieną suvalgyti mažiau nei 6 g druskos, tai yra maždaug šaukštelis. Mažai riebalų turinti dieta, kurioje yra daug skaidulų, tokių kaip pilno grūdo ryžiai, duona ir makaronai, daug vaisių ir daržovių, taip pat padeda sumažinti kraujospūdį“, ‒ pažymi NHS.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak sveikatos įstaigos, turėtumėte stengtis kasdien suvalgyti penkias porcijas vaisių ir daržovių. „Reguliariai geriant per daug alkoholio, laikui bėgant gali pakilti kraujospūdis“,  ‒  priduriama.

Rekomendacijų laikymasis yra geriausias būdas sumažinti aukšto kraujospūdžio išsivystymo riziką. Vyrams ir moterims patariama negerti daugiau kaip 14 alkoholio tūrio vienetų per savaitę, rašo express.co.uk

@Skaitytoja Teisingai,ir man kelia ir dar labiau nei kava,man spaudimą mažina kefyras su šaukšteliu cinamono,o šiaip pastebejau,kad geriausias vaistas tai RAMYBĖ.
Noriu paprieštarauti, man kaip tik žalioji arbata kelią spaudimą, o ne mažina, todėl gerti ne visi gali, kas tinka vieniems, netinka kitiems..
Krapų sėklų arba juodoji arbata padeda bet ne zalioji
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų