Daugelis dievina rožes dėl jų nuostabių žiedų, tačiau, jei jų tinkamai negenėsite, vargu ar jos džiugins – susipynusios šakos nesukraus žiedų gausos.
Verta priminti, kad nereikia bijoti genėti rožių, jos yra tvirtos ir puikiai augs, jei genėsite jas ryžtingai, rašo express.co.uk.
Šiemet rožės jus apdovanos įspūdingais žiedais: štai, ką reikia padaryti
Savo „TikTok“ paskyroje profesionalus sodininkas Orpheus Alexanderis pasidalijo vaizdo įrašu, kaip per vieną minutę nugenėti vijoklines rožes.
Prieš pradėdami genėti, būtinai nuvalykite sekatorių dezinfekuojamuoju skysčiu, kad netyčia neperneštumėte ligų.
Ekspertas pažymėjo, kad jo genima rožė turi dvi pagrindines horizontalias šakas, kurias jis palieka ramybėje, o visas kitas pašalina.
„Kiekvieną ataugusią šaką nupjausiu palikdamas maždaug penkis centimetrus, – sakė jis. – Taip augalą nugenėję, vasarą sulauksite daugybės žiedų.“
@_orpheus_ if you've got an old rose now is the time to prune! 😌💚 . . . . . . . . . . #gardening #garden #hacks #tipsandtricks #reels #fall #autumn #yardwork #outside #outdoormaintenance #maintenance #siy #diyprojects #lawncare #lawnmaintenance #lawnservice #edging #satisfying #timelapse #nature #gardener #gardenlife #gardendesign #design #rose #rosepruning ♬ Just Can’t Get Enough - The Black Eyed Peas
Ekspertas pridūrė, kad reikia pašalinti bet kokią šaką, kuri auga tiesiai į viršų. Viskas, kas negyva, serga ar miršta, turi būti pašalinta.
Iš esmės sodininkai turėtų palikti pagrindinį rožės stiebą nugenėdami nuo jo visas šakeles. Toks augalo genėjimas reiškia, kad visa energija bus nukreipta į žiedų kūrimą, o dabar pats tinkamiausias laikas tai daryti.
Nugenėję vijoklinę rožę, patręškite ją specializuotomis rožių trąšomis. Vijoklinėms rožėms dažnai reikia didesnės trąšų dozės nei krūminėms, todėl atidžiai perskaitykite pakuotės instrukciją.
Trąšas įterpkite į dirvą aplink augalą, tačiau stenkitės, kad jos nepatektų ant pagrindinių stiebų.
Baigdami mulčiuokite rožes kompostu arba gerai perpuvusiu mėšlu, paskleisdami jį maždaug penkių centimetrų storio sluoksniu bei padengdami plotą po pagrindiniu rožių vainiku.Tai suteiks augalui papildomų maistinių medžiagų, slopins piktžoles ir ligas bei padės išlaikyti drėgmę.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!