• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieš beveik dvi savaites prasidėjusi garsios Lietuvos pramogų pasaulio poros Viktorijos Siegel-Suodaitės bei Lauryno Suodaičio santykių drama prikaustė daugumos žmonių akis. Kiekvieną dieną dažnas laukia ir stebi poros pasisakymus socialiniuose tinkluose.

Prieš beveik dvi savaites prasidėjusi garsios Lietuvos pramogų pasaulio poros Viktorijos Siegel-Suodaitės bei Lauryno Suodaičio santykių drama prikaustė daugumos žmonių akis. Kiekvieną dieną dažnas laukia ir stebi poros pasisakymus socialiniuose tinkluose.

REKLAMA

Kodėl žmonės yra linkę įsitraukti į garsių žmonių dramas, anksčiau apie tai kalbėjomės su psichologu, psichoterapeutu prof. dr. Gediminu Navaičiu.

Nelaimių temos masiškai pritraukia dėmesį

Tą kartą paklaustas, kodėl žmonės yra kur kas labiau linkę reaguoti bei diskutuoti temomis, kurios susijusios su nelaimėmis, smurtu ar kitokiomis katastrofomis, pašnekovas teigė, kad atsakymas yra labai paprastas. Anot jo, smurtas yra viena iš temų, kuri geba masiškai pritraukti dėmesį, o tokių temų – nedaug:

„Smurto, nelaimių ir katastrofų tema visuomet yra pritraukianti masės žmonių dėmesį. Žiūrėdami televizijos žinias sužinome dažnai apie katastrofas, kurios įvyko Brazilijoje, Turkijoje, Kenijoje. Jos – niekaip nėra susijusios su mumis ar aktualios, tačiau dėmesį pritraukia. Jeigu to nebūtų, tokie vaizdai nebūtų ir rodomi.“

REKLAMA
REKLAMA

Profesorius dr. G. Navaitis pasakojo, kad nuolat atsinaujinančios diskusijos ir įvykių apie smurtą šeimoje ar artimoje aplinkoje iškėlimas yra naudingas, nes tai tik parodo, kad toks reiškinys mūsų visuomenėje iš tiesų egzistuoja.

REKLAMA

„Na, o kadangi tai yra reiškinys, plačiau apie jį diskutuoti prasmės nėra, nes diskusijos dalyviai tiesiogiai nedalyvauja reiškinio užkardyme. Čia ir matome išsiskyrimą ties problema ir suvokimu. Labai retai kada tokiose diskusijose pasisako specialistai.

Jeigu šie diskutuotų, kokių įstatymų trūksta, koks turėtų būti policijos, nevyriausybinių organizacijų ir ugdymo institucijoje švietimo veikla, tuomet tokios diskusijos būtų prasmingos. Į tokius pasiūlymus tuomet galėtų atsiliepti ir visuomenė.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau dabar matome truputėlį kitą situaciją. Žiniasklaidos tikslas yra pritraukti dėmesį ir galbūt šiek tiek „padirginti“ mūsų nervus. Todėl susidarius tokioms situacijoms, pasisako nieko neišmanantys piliečiai, kurie išreikšdami savo emocijas diskusijas kaitina tik emocijų lygyje. Tokios diskusijos yra labai prastos ir turi vienintelę esmę – surasti kaltininką ir kuo greičiau, ir kuo griežčiau jį nubausti“, – dalinosi įžvalgomis ekspertas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Emocijos, slopinančios racionalią reakciją

Psichoterapeuto teigimu, tokio lygio diskusijos, pasisakymai, pasibaisėjimai ar net užuominos turi tik tiek prasmės, kad leidžia išlieti emocijas. Tačiau tai taip pat nėra blogai. „Visgi, jos nukreipia dėmesį nuo klausimų, kuriuos norėtųsi išsamiau svarstyti. Kad ir smurto tema“, – pridūrė jis.

Kuomet žmonės yra valdomi emocijų, jie pritrūksta racionalumo. Svarbu pabrėžti tai, kad tokie pastebėjimai yra ne apie smurtą ar smurtaujančius asmenis ir jų aukas, o apie nuo viso to gana toli esančius asmenis ir jų reakciją į susiklosčiusią situaciją.

REKLAMA

„Kuomet žmonės yra valdomi emocijos, jie iš tiesų stinga racionalių veiksmų ir minčių. Įsivaizduokite, kad tekstą baigiame sakiniu, jog smurtaujančius niekšus reikėtų viešai giljotinuoti Rotušės aikštėje. Galima manyti, kad tokia idėja susilauktų šimto komentarų, iš kurių bent dešimt būtų už.

Protingiau būtų pasiūlyti, kad reikia skatinti švietimą, ugdyti gebėjimą nesutarimus spręsti nekonfliktiniu būdu ir kuo anksčiau suteikti psichologinę ar kitą pagalbą šeimoms, kurios atsidūrė rizikos zonoje. Tačiau, kaip bebūtų liūdna, toks pasakymas susilauks mažiau pritarimo.

Tai rodosi visuomenėje tuomet, kai kalbame apie emocinę išraišką į naujienas. Pagrįsti, išbandyti ir rodantys, kad veikia racionalūs pasiūlymai sulauks tik žmonių pašaipos, nes juos siūlo vėl tie, kurie nesupranta ir nežino tikro gyvenimo“, – teigė prof. dr. G. Navaitis.

Visuomenei tai visai neįdomu. Žiniasklaida 24/7 kiša tą mėšlą visiems į galvas ir protina, kad tai kažkam įdomu.
juokias visa lietuva ,kokia geda!!!!!!!!!!!!!!pazzzzzzzzoraas ruzzzzzzzzzzzzkem!!!!!!!!!!
Na ką, ruskės barakudos planas pasisekė. Su močuios pagalba. Užlėkė vyrukas. Dabar gudriai su advokatų pagalba paliks pusnuogį pusbasį. Štai tokia pabaiga laukia tų vyrų, kurie alpsta dėl botoksinių pupyčių ir viešumo, populiarumo soc.tinkluose, dūzgėse, tv, renginiuose ir visur kitur.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų