Išgyvenimo rodiklius labai pagerina ankstyvos diagnozės. Akių tyrimų metu kartais galima pastebėti vėžio požymių, nors daugelis žmonių regėjimo labai dažnai nesitikrina.
Smegenyse esantis auglys gali sukelti įvairių pakitimų, kurie matomi akių viduje. Auglys gali sutrikdyti normalią stuburo smegenų skysčio cirkuliaciją, o tai gali sukelti akyse matomą hipertenziją.
Aukštas kraujospūdis gali spausti regos nervą arba greta jo esantis auglys gali nervą spausti tiesiogiai ir sukelti panašų efektą, rašoma express.co.uk.
Gali sukelti simptomų vienoje ar abiejose akyse
„Brain Tumour Research“ praneša, kad smegenų vėžys gali sukelti simptomų vienoje ar abiejose akyse – gali išsiplėsti vyzdžiai arba pakisti regos nervo spalva. Dr. Andy Hepworth, oftalmologas iš „Essilor“ pastebi, kad eilinės regos patikros metu galima pastebėti ne tik smegenų auglius.
Jis sako: „Yra daugelis netikėtų sveikatos sutrikimų, kurie gali pasimatyti per regos patikrą – ir kaip ir bet kurios kitos ligos atveju, kuo ankstyvesnė diagnozė, tuo geriau“.
Jis teigia, kad regos patikros metu galima pastebėti tokius dalykus, kaip aukštas cholesterolis, kraujo vėžys, kai kurios lytiniu keliu plintančios ligos ir tam tikrų vitaminų trūkumai. Dažnai regos patikros metu diagnozuojamas diabetas, kai aukštas cukraus kiekis kraujyje pažeidžia smulkias kraują į akis tiekiančias kraujagysles.
Rekomenduoja regą tikrintis kas dvejus metus
„YouGov“ apklausa parodė, kad per pastaruosius metus regos nesitikrino trys iš penkių žmonių, o vienas iš trijų regos patikros neturėjo jau bent dvejus metus. Trečdalis žmonių pripažino pastebėję, kad nuo pandemijos pradžios jų regėjimas suprastėjo. Ryškiausi rezultatai gauti „X“ kartos bei šeštojo dešimtmečio ekonominio gerbūvio vaikų kartos tarpe – jų rizika netekti regos ar susirgti ligomis, kurios nustatomos regos patikros metu ir kurioms buvo galima užkirsti kelią, yra didesnė.
Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos tarnyba rekomenduoja regą tikrintis kas dvejus metus, ypač jei šeimoje jau yra sirgusiųjų glaukoma ar diabetu. Kiti smegenų vėžio simptomai gali būti pastebimi ir kitose kūno vietose, taip pat iš mąstymo ar elgesio pokyčių.
Pusiausvyros netekimas, kojų, veido raumenų ar vienos kurios kūno pusės susilpnėjimas gali pasireikšti protarpiais, o bėgant laikui stiprėti ir dažnėti. Pojūčių, pavyzdžiui, uoslės, pasikeitimai ar nuolatinis zvimbimas ausyse taip pat yra tokie požymiai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį.
Kai kurie smegenų vėžio simptomai taip pat gali būti sąlygoti ir lengvai išgydomų ligų. Priklausomai nuo auglio pozicijos, pasitaiko ir asmenybės pokyčių. Kai kuriuose atvejų tyrimuose aprašoma, kaip smegenų vėžys sukėlė dramatiškus elgesio pokyčius, kurie siejami su pakitimais smegenyse.
Tokie asmenybės pokyčiai taip pat sukelia labai daug streso. Tačiau įmanomi ir tokie atvejai, kai žmogaus asmenybę pakeičia pati diagnozė, gydymo procesas bei bandymas susigyventi su liga.