Netipiniai simptomai, kuriuos dažnai patiria ir moterys, yra: nuovargis; bendras nerimo jausmas; neaiškus diskomfortas; nugaros skausmas; pilvo skausmas; mažėjanti ištvermė, rašoma express.co.uk.
Sumažėjusi ištvermė yra pasireiškia tuomet, kai žmogus nebegali taip greitai atlikti fizinių užduočių nei anksčiau. Kai kurie žmonės kenčia nuo ištvermės sumažėjimo po ar prieš kvėpavimo takų, širdies problemų.
Sumažėjusi ištvermė yra mažiau žinomas ankstyvas širdies smūgio simptomas. Svarbu neignoruoti simptomų.
Jei nerimaujate, pasitarkite su gydytoju. Jei širdies liga nustatoma anksti, galite atlikti gyvenimo būdo pokyčius, kad sumažintumėte tolesnių problemų riziką. Valgykite sveikai, vaisius ir daržoves, reguliariai mankštinkitės, išlaikykite sveiką svorį, saikingai gerkite alkoholį ir nerūkykite.
Jei manote, kad turite jaučiate vieną iš išvardintų simptomų, nedelsdami kreipkitės medicininės pagalbos.
„Svarbu, kad nedelsiant gautumėte medicininę pagalbą. Nesijaudinkite dėl paramedikų laiko švaistymo – širdies smūgis yra neatidėliotina medicinos pagalba“, – sako Britanijos širdies fondas (BHF).
Kodėl ištinka širdies priepuoliai?
Didžioji dauguma širdies smūgių įvyksta dėl vienos iš jūsų širdį aprūpinančių kraujagyslių užsikimšimo. Dažniausiai taip nutinka dėl apnašų – lipnių medžiagų, kurios gali kauptis arterijų viduje.
Kartais vainikinių (širdies) arterijų viduje esančios apnašos gali lūžti arba plyšti, o kraujo krešulys gali įstrigti toje vietoje, kur įvyko plyšimas. Jei krešulys blokuoja arteriją, tai gali sukelti širdies smūgį.