„Britanijos širdies fondo“ duomenimis, Jungtinėje Karalystėje maždaug 11 proc. vyrų ir 9 proc. moterų buvo diagnozuota kokia nors širdies ar kraujagyslių liga. Daugelis jų lieka nepastebėta, nes žmonės dažnai ignoruoja įspėjančius simtptomus.
Į kokius simptomus turėtumėte atkreipti dėmesį, kurie gali parodyti galimą širdies problemą?
Skrandžio skausmas ar nevirškinimas
Deginimo pojūtis ar nevirškinimo tipo skausmas krūtinėje ar skrandyje gali reikšti širdies smūgį arba širdies problemas.
Nevirškinimas turi labai panašius simtpomus kaip ir širdies smūgis, todėl neturėtumėte numoti ranka į šiuos pojūčius.
Krūtinės skausmas
Žmonės dažnai įspėjami, kad tai yra klasikinis miokardo infarkto ženklas, tačiau daugelis į tai nekreipia dėmesio. Jei jaučiate skausmą krūtinėje, reikalinga neatidėliotina medicinos pagalba. Jei jaučiatės labai prastai, skambinkite greitajai medicinos pagalbai.
Širdies smūgį patyrę žmonės simptomus apibūdino kaip sunkumą ar spaudimą krūtinėje. Jei skausmai krūtinėje prasideda dėl fizinio krūvio, bet išnyksta, kai sustojate, tai vis tiek kelia susirūpinimą.
Tai gali signalizuoti apie krūtinės anginą, kurią dažniausiai sukelia koronarinė širdies liga. Vis tiek turėtumėte apsilankyti pas savo šeimos gydytoją.
Gausus prakaitavimas
Tai labiau neįprastas simptomas, galintis rodyti širdies ligas. Jei jus muša karštis ir gausiai prakaituojate, taip pat pasireiškia ir skausmas krūtinėje, turite kviesti greitąją pagalbą.
Tai gali būti neišvengiamo širdies smūgio požymis, rašo express.co.uk.
Žandikaulio ar nugaros skausmas
Kai ištinka miokardo infarktas, skausmas gali būti jaučiamas kitose kūno dalyse. Skausmas gali būti jaučiamas net žandikaulyje ar nugaroje, jei jis išlieka, skambinkite greitajai pagalbai.
Kai kurie tyrimai rodo, kad moterims pasireiškiantys simptomai dažniau skiriasi nuo „klasikinio“ krūtinės skausmo.
Patinusios čiurnos
Nors patinusios čiurnos yra dažnas reiškinys ir tam yra daug priežasčių, dėl kurių taip nutinka, jos taip pat gali parodyti širdies nepakankamumą.
Bet kokiu atveju verta pasidomėti, todėl turėtumėte užsirašyti pas savo šeimos gydytoją ir su juo pasikonsultuoti.