1. Kieti gumbeliai
Nors gumbeliai atsiradę krūtinėje turi gana prastą reputaciją ir dažnai asocijuojasi su vėžiu, dauguma yra nepavojingi. Dažniausiai tai nėra vėžinių audinių darinys ar susikaupę skysčiai.
Bet geriau būti saugiai nei vėliau gailėtis. Krūties vėžys yra lengvai išgydomas, jeigu jis yra pastebimas laiku. Vos tik pastebėjus, kad atsirado naujas gumbelis, derėtų iškart suplanuoti apsilankyti pas gydytojus. Jums gali siūlyti atlikti mamogramą, ultragarso tyrimą ar net biopsiją, kurios metu bus įbedama adata į gumbelį ir paimamas ląstelių mėginys.
2. Krūtinės skausmas
Vėžiniai susirgimai retai sukelia krūtinės skausmus. Tačiau, vis tiek yra priežastis, kodėl verta sunerimti. Reta, tačiau labai agresyvi krūties vėžio forma gali sukelti skausmą.
Be skausmo, šis krūties vėžys turi ir kitų ryškių simptomų, tokių kaip raudonų taškų atsiradimas. Bet kokiu atveju, jei skausmas tęsiasi ilgiau nei savaitę arba laikui bėgant sustiprėja, derėtų pasitarti su gydytoju. Kaip jau minėjome anksčiau, geriau būti saugiam nei gailėtis.
3. Išskyros iš spenelių
Net jeigu jūs nesate nėščia arba nežindote krūtimi, išskyros iš spenelių neturėtų sužadinti įtarimų. Jos gali būti bespalvės, panašios į pieną, gelsvos, žalsvos, rudos ar net su krauju. Jeigu pastebite išskyras nuolat arba jos pradeda tekėti suspaudus krūtis, turėtumėte nueiti pasitikrinti. Tai gali būti vienas iš vėžio požymių.
4. Krūtys atrodo skirtingai
Tobulai simetriškos krūtys yra tikra retenybė, tad nederėtų pasiduoti panikai, jeigu jų išvaizda šiek tiek skiriasi. Tačiau, jeigu staiga viena krūtis pakeičia kaušelio dydį ar viena pusė atrodo sustorėjusi, reikėtų kreiptis dėl medikų apžiūros. Staigus krūtų išvaizdos pokytis gali reikšti vėžį.
5. Raudoni taškai
Raudonos dėmės ant krūtų dažniausiai yra išbėrimas ar laikina odos liga. Bet jie taip pat yra krūties vėžio požymiai. Ši vėžio forma yra reta, bet agresyvi. Tik maždaug 2–4 procentai krūties vėžio atvejų yra toks agresyvus, tačiau jis kaltas dėl 7–10 procentų mirčių dėl krūties vėžio.
Norėdami būti saugi, turite reguliariai stebėti savo krūtis. Jei matote raudonas dėmeles ir jaučiate skausmą krūtyse, neturėtumėte gaišti laiko ir pasitikrinti krūtis klinikoje.
6. Įsitraukęs spenelis
Speneliai gali būti įsitraukę į vidų dėl įvairių priežasčių. Šis reiškinys vadinamas spenelių įsitraukimu ir atsiranda dėl uždegimo ar audinių surandėjimo už spenelio. Šio uždegimo priežastys gali būti įvairios ir nebūtinai reikšti vėžį.
Vėžio atveju navikas užpuola ortakį už spenelio ir traukia jį į vidų. Bet kokiu atveju, jei speneliai įsitraukia, turėtumėte skubiai apsilankyti pas gydytojus, tuo labiau, jei tai lydi kiti simptomai, kurie buvo aptarti anksčiau.