Tačiau žmonės gali imtis veiksmų kognityviniam nuosmukiui sušvelninti. Vienas iš tokių būdų yra subalansuota mityba, kurioje yra gausu vaisių ir daržovių. Remiantis naujausiais tyrimais, kai kurie iš šių vaisių ir daržovių yra veiksmingesni už kitus, rašo express.co.uk.
Laukinių mėlynių nauda
Viename Karolinos universiteto atliktame tyrime teigiama, kad valgant laukines mėlynes pagyvenusių žmonių kognityvinis nuosmukis gali labai sušvelnėti.
Mokslininkai nustatė, kad pagyvenę žmonės galėtų gauti daug naudos, jei kasdien valgytų šias uogas, o tai, kai kurių nuomone, gali būti itin svarbios žinios.
Skelbdami savo išvadas žurnale „Nutritional Neuroscience”, jie surinko duomenis iš 86 65-80 metų amžiaus suaugusiųjų.
Nors visi šios pirmosios grupės nariai pranešė apie kognityvines problemas, kiti 43 su kognityvinėmis ligomis buvo kontrolinė grupė. Palyginus kontrolinę grupę, kurioje yra 43 asmenys ir aktyviąją grupę, kurioje yra 86 asmenys, buvo nustatyti stebinantys laukinių mėlynių rezultatai.
Mokslininkai teigė, kad tai gali būti daugiausia susiję su fitocheminėmis medžiagomis, esančiomis mėlynėse, kurios padeda apsisaugoti nuo odos vėžio ir kitų aplinkos elementų.
Laikraščio autorė dr. Mary Ann Lila pasakė: „Fitocheminės medžiagos yra junginiai augaluose, kurie yra tam, kad apsaugotų augalą nuo aplinkos streso, grybelių, bakterijų ir virusų.
Kai žmonės valgo šiuos augalus, jie perduoda šią naudą mums. NRI atliktas tyrimas rodo, kad natūralioms mėlynėms būdingos fitocheminės medžiagos yra svarbios smegenų sveikatai.”
Svarbu tolimesni tyrimai
Šis tyrimas galėtų būti labai svarbus tolesniems demencijos tyrimams, nes manoma, kad ateityje nuo šios ligos kasmet nukentės maždaug 67 000 britų ir maždaug vienas iš trijų šiandien gimusių žmonių.
Tačiau tai nėra vienintelis tyrimas, kuris susiejo mėlynes su demencijos rizika. Kitame Sinsinačio universiteto tyrime taip pat buvo nagrinėjamas mėlynių poveikis protui.
Laikraštis, išspausdintas žurnale „Nutrients” , rodo, kad reguliarus mėlynių vartojimas gali sumažinti demencijos riziką.
Robertas Krikorianas, vienas iš tyrimo autorių, pasakė: „Ankstesniuose tyrimuose su vyresnio amžiaus suaugusiais žmonėmis pastebėta, kad mėlynės teikia kognityvinę naudą, ir manoma, kad jos gali būti veiksmingos jaunesniems asmenims, kurie yra atsparūs insulino. Alzheimeris, kaip ir visos chroniškos senėjimo ligos, išsivysto per daugelį metų, pradedant nuo vidutinio amžiaus.”