Šiandien, birželio 21 dieną, minima vasaros saulėgrįža – astronominės vasaros pradžia, ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties laikmetis.
Teigiama, kad šią dieną saulė pasiekia didžiausią aukštį. Bemaž savaitę saulė išbūna tame pačiame aukštyje.
Vasaros saulėgrįža taip pat vadinama ir vasarvidžio vardu. Vasarvidis nuo seno švenčiamas kartu su Rasų, o atėjus krikščionybės laikams – su Joninių švente.
„Saulė apsigrįžo“
Kiek anksčiau naujienų portalui tv3.lt apie tai, kas yra vasaros saulėgrįžos šventė kalbėjo astrologas Naglis Šulija. N. Šulija pasakojo, kad šiandien yra diena, kai saulė kerta vasaros saulėgrįžos tašką.
„Jeigu gyventume kur nors vidury lauko, tai visą pusmetį būtume matę, kaip kiekvieną dieną saulė pateka vis labiau į Šiaurės Rytus. Ji pateka ne tiesiai Rytuose, bet vis labiau ir labiau toldama į Šiaurės Rytus.
Dabar pora dienų nieko nepastebėsime, bet po to saulė pradės grįžinėti atgal, tai yra, ji iš Šiaurės Rytų grįš į Rytus ir galiausiai tekės gerokai ryčiau nuo to taško, kur yra dabar. Tai vadinama „saulė apsigrįžo“.
Dėl to galima sakyti, kad dabar yra saulėgrįžos arba saulės apsigrįžimo laikas. Kitas apsigrįžimas įvyks per Kalėdas“, – komentavo tąkart jis.