Hortenzijos yra neįtikėtinai spalvingos ir gražios gėlės, kurios itin populiarūs sodininkų tarpe dėl savo įspūdingų žiedų ir itin paprastos priežiūros.
Dabar taip pat yra geriausias metas genėti vijoklines hortenzijas, t. y. hortenzijas, kurios dažnai laipioja sienomis, tvoromis, medžiais ar kitomis atramomis, rašo express.co.uk.
Vasaros mėnesiais, kai hortenzijos žydi pilnu pajėgumu, genėjimas, kai šalinamos augalo dalys, dažniausiai yra pamirštamas. Tiesa, daugumą hortenzijų reikia genėti pavasarį, išskyrus vijoklines hortenzijas, kurias reikia genėti dabar.
Vijoklines hortenzijas labai svarbu genėti dabar, kad būtų galima suformuoti jų formą ir neleisti peraugti. Tačiau neteisingai atliekant genėjimą, augalą galima sužaloti ir kitais metais jis nebepražys.
Sodininkystės ekspertas perspėjo: „Jei netinkamai genėsite savo vijoklinę hortenziją, kitais metais galite žiedų ir nesulaukti, todėl turite žinoti, kaip tai padaryti teisingai.“
Michaelas yra sodininkystės ekspertas ir gamtos mylėtojas, savo sodininkystės patarimais besidalinantis savo „TikTok“ paskyroje @themediterraneangardener.
Viename vaizdo įraše jis paaiškino, kaip teisingai genėti vijoklines hortenzijas ir pridūrė, kad vasarą vos tik joms nužydėjus reikia griebtis genėjimo.
Michaelas paaiškino: „Daugiausia žiedų sukraunama augalo viršūnėje, todėl stenkitės jas kuo mažiau genėti.
Tačiau galite pašalinti nublukusias žiedų galvutes, nupjauti nudžiūvusius stiebus ir sutrumpinti kreivai augančius ūglius, tik visada trumpindami stiebus kirpkite aukščiau dviejų sveikų pumpurų.“
Štai, ką reikia padaryti
Kaip pavyzdį Michaelas parodė vijoklinės hortenzijos stiebą ir sakė: „Čia auga ilgas stiebas, kurio man nereikia. Tad žiūrėdamas nuo stiebo apačios rasiu du sveikus pumpurus ir nukirpsiu virš jų. Taip nugenėkite visą augalą ir kitais metais sulauksite žiedų.“
Po jo vaizdo įrašais visuomet pasipila daugybė komentarų su įvairiausiais klausimais. Vienas asmuo paklausė, kada geriausias metas genėti vijoklines hortenzijas.
„Jei norite sumažinti patį krūmą, galite negailėdami genėti hortenzijas rudenį ar pavasarį. Tačiau tai padarius metus ar daugiau nesulauksite žiedų.“
Kitas klausė, kodėl šiemet nepražydo hortenzijos, o jis atsakė, kad tai dažniausiai nutinka dėl netinkamų oro sąlygų arba neteisingo genėjimo.