Seimo narė savo asmeninėje „Facebook“ paskyroje rašė: „Nelengva sesija buvo. Prasidėjusi gimdymu ir užsibaigusi tokiu „buldozeriu“, kurio veiklai reik net kūdikių pagalbos.
Bet jei rimčiau – pastarieji keturi mėnesiai sunkiausi mums visiems dėl karo, kuris yra nuolat galvoje ir visiems prideda papildomo, kad ir nematomo, nerimo.“
Nuotraukose matyti, kad antrąja Seimo narės atžala rūpinosi ir Premjerė Ingrida Šimonytė.
Pasidalino ir nuveiktais darbais
Savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje, Seimo narė taip pat rašė:
„Sesijos metu buvo daug emocijų, karščio, tačiau labai džiaugiuosi, kad pavyko priimti daug svarbių įstatymų ir iniciatyvų. Išskirčiau šias:
Finansavimas gynybai didinamas iki 2,5 proc. Rusijai užpuolus Ukrainą, rodome ryžtą būti efektyvia NATO dalimi, todėl šiemet gynybos finansavimą didiname 298 mln. eurų.
Antiinfliacinis paketas. TS-LKD vadovaujama Vyriausybė, atsižvelgdama į kainų augimo padarinius, nuosekliai ėmėsi efektyviausių sprendimų ir priemonių, kuriomis kryptingai buvo didinamos žmonių pajamos, išmokos ir skiriamos būsto šildymo kompensacijos gaunantiesiems mažesnes pajamas.
Atsinaujinančios energetikos proveržio paketas. Juo ne tik lengvinama saulės bei vėjo jėgainių plėtra, bet ir tiesiamas kelias Lietuvai iki 2030 m. tapti visiškai energetiškai (elektros prasme) nepriklausomai valstybei (ir lyderei Europoje pagal atsinaujinančios energijos gamybą).
Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymas – labiau apsaugomi asmenys, besirūpinantys negalią turinčiais jaunuoliais. Ilgai lauktas sprendimas.
Uždrausti autoritarinių režimų simboliai. Lietuvoje uždrausta naudoti ir viešai demonstruoti Georgijaus juostą, „Z“, „V“ ir kitus autoritarinių režimų simbolius, kurie propaguoja karo nusikaltimus. Noriu pasidžiaugti, kad pateikimo stadiją jau praėjo ir Desovietizacijos įstatymas.
Sveikatos įstaigų tinklo reforma. Įgyvendinus pokyčius, žmonės gaus daugiau ir įvairesnių ambulatorinių paslaugų savo savivaldybėse, dėl sunkių ligų bus greičiau patenkama pas gydytojus specialistus, o dėl sunkesnių ligų greičiau ir patogiau pateks į regioninius centrus.
Rinkimų kodeksas. Pagaliau Lietuva turi vieningą rinkimų dokumentą, kuriuo bus stiprinamos politinės partijos, skaidrinamas rinkimų procesas ir atliekami kiti pakeitimai, kurių jau ilgai prašė rinkimų dalyviai ir Vyriausioji rinkimų komisija.
Tiesioginiai merų rinkimai. Ne tik įteisinti tiesioginiai merų rinkimai, bet ir aiškiai nustatytos merų ir tarybų galios ir funkcijos: 1) taryba veiks kaip atstovaujamoji valdžia, meras – kaip vykdomoji, 2) meras perims didžiąją dalį administracijos direktoriaus funkcijų, 3) įvedama opozicijos lyderio taryboje pozicija ir kt.
Diplomatinės tarnybos stiprinimo paketas. Jis apima papildomas skatinimo priemones dirbantiems grėsmių aplinkoje, atlyginimų kėlimą, papildomų laisvų dienų suteikimą bei galimybes gauti diplomatinį rangą pirma laiko. Be to, depolitizuojama diplomatinė tarnyba.
Užimtumo tarnybos reforma. Po pakeitimų pagrindiniai Užimtumo tarnybos ištekliai bus skiriami žmonėms, kurie yra motyvuoti ir ieško darbo, o neketinantys dirbti arba nepasiruošę darbo rinkai bus jai ruošiami.
Patobulinta vaiko priežiūros išmokų tvarka. Priimti svarbūs įstatymų pokyčiai, kurie padės derinti šeimos ar asmeninius poreikius su darbo įsipareigojimais. Tai suteiks daugiau galimybių neiškristi iš darbo rinkos ar į ją anksčiau sugrįžti vaikus auginantiems tėvams, o mažus vaikus auginantiems darbuotojams – prašyti lankstesnių darbo sąlygų.
Uždraustas rusiškų dujų importas į Lietuvą. Lietuva rusiškų dujų importo atsisakė dar balandžio pradžioje – šioje sesijos priimtos pataisos tai reglamentuoja ir įstatymiškai. Nustatomas reikalavimas, jog Lietuvos gamtinių dujų perdavimo sistema ir SGD terminalo infrastruktūra galėtų naudotis tik tie dujų tiekėjai, kurie tiekia gamtines dujas iš šalių, nekeliančių grėsmės nacionaliniam saugumui.
Mokslo ir studijų įstatymo pakeitimai. Siekdami, kad mūsų aukštosios mokyklos būtų kuo aukštesnėse reitingų pozicijose ir kuo daugiau studentų rinktųsi studijas Lietuvoje, stipriname mokslo ir studijų kokybę (geriname infrastruktūrą, studentų pasirengimą, dėstymo kokybę ir kt.).
Taip pat Švietimo ir sporto ministerija inicijavo pataisymus, kurie pagaliau leidžia vienodai traktuoti visus sportininkus (pataisos dėl negalią turinčių sportininkų).
Valstybės vadovo statuso suteikimas Vytautui Landsbergiui. Padarėme tai, ką reikėjo padaryti seniai – įstatymiškai apibrėžėme, kad Aukščiausios Tarybos – Atkuriamojo Seimo pirmininkas profesorius Vytautas Landsbergis buvo faktinis Lietuvos vadovas.
Ir neabejotinai ši sesija pasižymėjo stipriu palaikymu Ukrainai – nuo sankcijų siūlymo iki įvairių rezoliucijų apie Rusijos vykdomus žiaurumus, politinės paramos Ukrainos narystei; prasmingų iniciatyvų organizavimas Seime.“
Seimo narė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė taip pat padėkojo savo frakcijai už susitelkimą bei juokaudama, už pagalbą prižiūrint vaikus: „Rezultatyviai spėjame viską.“