• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Septynerių metų mergaitė iš Alabamos, JAV, mirė po to, kai įkandus uodui užsikrėtė virusu, kuris sukelia gyvybei pavojingą smegenų pabrinkimą.

Septynerių metų mergaitė iš Alabamos, JAV, mirė po to, kai įkandus uodui užsikrėtė virusu, kuris sukelia gyvybei pavojingą smegenų pabrinkimą.

REKLAMA

Antros klasės mokinė, kurios vardas nenurodomas, užsikrėtė Rytietišku arklių encefalitu – retu uodų platinamu virusu, nuo kurio miršta vienas iš trijų užsikrėtusiųjų, rašo dailymail.co.uk.

Šis atvejis yra pirmasis šiais metais užregistruotas mirties atvejis, susijęs su šiuo virusu Alabamoje, ir antrasis visoje JAV, nes dar vienas atvejis taip pat buvo nustatytas Spaniš Forte, Alabamos įlankos pakrantėje esančiame mieste.

Apie mergaitės mirtį pranešė Alabamos visuomenės sveikatos departamentas, kuris teigė, kad infekcija ji užsikrėtė per kelias pastarąsias savaites.

Mirė po uodo įkandimo

Departamento teigimu, antrasis Rytietišku arklių encefalitu užsikrėtęs asmuo taip pat užsikrėtė maždaug tuo pačiu metu ir taip pat gyveno Spaniš Forto apylinkėse.

REKLAMA
REKLAMA

Ligų kontrolės ir prevencijos centro duomenimis, Rytietiškas arklių encefalitas yra itin reta liga – pavyzdžiui, JAV kasmet užregistruojama tik maždaug 11 atvejų.

REKLAMA

Virusu uodai užsikrečia įkandę paukščiams, kurie perneša virusą, tačiau jiems nepasireiškia jokie simptomai. Vabzdžiai virusą perduoda žmonėms, kai jiems įkanda.

Virusas tokį pavadinimą gavo dėl infekcijos, kurią sukelia arkliams ir kuri gali sukelti sunkius neurologinius simptomus, pavyzdžiui, vaikščiojimą ratu ar galvos spaudimą prie sienų ar kitų daiktų.

Žmonėms, kurie užsikrėtė virusu, simptomai pradeda reikštis praėjus maždaug keturioms-dešimčiai dienų po užsikrėtimo.

REKLAMA
REKLAMA

Infekcija gali prasidėti tokiais simptomais, kaip staiga prasidėjęs galvos skausmas, aukšta temperatūra, šaltkrėtis ir vėmimas.

Sunkiais atvejais Rytietiškas arklių encefalitas gali sukelti dezorientaciją, traukulius, smegenų uždegimą ir komą. Vakcinų ar vaistų nuo šios ligos nėra, todėl gydytojai, siekdami kontroliuoti simptomus ir padėti pacientams, imasi visų įmanomų gydymo būdų.

Ligų kontrolės ir prevencijos centras teigia, kad apie 30 proc. užsikrėtusiųjų šia infekcija miršta. Užsikrėtus arkliams, mirštamumo rodiklis išauga iki 95 proc.

Jaunesniems nei 15 metų ir vyresniems nei 50 metų asmenims kyla itin didelė mirties nuo šios ligos rizika.

Reaguodamos į Spaniš Forto mieste fiksuotus užsikrėtimo atvejus, valdžios institucijos imasi veiksmų, kad sunaikintų uodus, kurie gali pernešti virusą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų