„Paskelbus mobilizaciją ar karo padėtį, kiekvienas turime žinoti savo vietą valstybėje. Medikai šioje vietoje nėra išimtis. Jie priskiriami kategorijai darbuotojų, kurie atlieka gyvybiškai svarbią valstybės funkciją. Medikų bendruomenei kyla nemažai klausimų, kaip būtų organizuojamos ir teikiamos sveikatos priežiūros paslaugos paskelbus mobilizaciją ar karo padėtį, kokios būtų darbo sąlygos. Todėl, bendradarbiaudami su JGA, išsamiai atsakėme į keliamus klausimus“, – pranešime cituojama sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė Jurgita Grebenkovienė.
Parengtoje medžiagoje medikai gali rasti informaciją apie tai, ką sveikatos sektoriui reiškia mobilizacija, kokius persitvarkymus ji lemia, kaip, ją paskelbus, keistųsi darbo sąlygos ir apimtys bei kas pasirūpintų mažamečiais vaikais, jeigu abu tėvai yra medicinos darbuotojai.
Pranešama, kad siekiant stiprinti pasirengimą mobilizacijai ir karui, ministerija ir sveikatos sektoriaus įstaigos periodiškai dalyvauja bendrose pratybose su kariuomene – šiemet jau įvyko trejos tokio pobūdžio pratybos, iki metų pabaigos jų suplanuota dar tiek pat.