• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daug kas sako, kad pusryčiai – svarbiausias dienos valgis. Taip kyla klausimas, ar tai tiesa, ar tik mitas. Maždaug 25% amerikiečių pusryčių išvis nevalgo – tai tampa tam tikra mada.

Daug kas sako, kad pusryčiai – svarbiausias dienos valgis. Taip kyla klausimas, ar tai tiesa, ar tik mitas. Maždaug 25% amerikiečių pusryčių išvis nevalgo – tai tampa tam tikra mada.

REKLAMA

1. Galite priaugti svorio.

Nors dažnai manoma, kad nevalgant pusryčių galima numesti svorio, tai ne visai teisinga. Kai kurie tyrimai rodo, kad ryte nepavalgę liekantys žmonės dažniau būna nutukę – taip nutinka ne tik vaikams bei jaunimui, bet ir senukams.

Taip gali būti todėl, kad ryte nepavalgę žmonės vėliau valgo daugiau. O štai daug valgant prieš miegą tikrai galima priaugti svorio. Vis dėlto, vienas tyrimas taip pat parodė, kad nevalgant pusryčių svorio priaugama net ir tuo atveju, jei likusią dienos dalį daugiau nevalgoma, nes taip sutrinka organizmo vidinis laikrodis, rašoma brightside.me.

2. Būsite prastesnės nuotaikos.

Pusryčių nevalgymas suaugusiųjų tarpe siejamas su nuotaikos sutrikimais. Rytais nevalgantys žmonės yra labiau linkę sirgti depresija. Be to, pirmojo dienos valgio praleidinėjimas 2–ojo tipo diabeto riziką padidina 55%. Tai taip pat siejama su žemu cukraus lygiu kraujyje.

REKLAMA
REKLAMA

Kai nukrenta kraujo gliukozė, kyla staigūs nuotaikų svyravimai – bendra prasta nuotaika ir irzlumas. Dėl šios priežasties cukraus kiekis kraujyje neturėtų būti mažesnis nei 70 miligramų decilitre (mg/dl).

REKLAMA

3. Jaučiatės pavargę nuo 12 iki 16 valandos.

Ryte, po ilgo laiko nevalgius, glikogeno sankaupų lieka nedaug, todėl norint produktyviai dirbti reikia daugiau energijos. Pavalgius pusryčius organizmas pradeda skaidyti sočiąsias rūgštis ir taip gaminasi energija. Jei pusryčių nepavalgote, net jei ryte ir jaučiatės puikiai, po kelių valandų pradėsite jausti nuovargį. Taip pat popiet gali būti sunku susikaupti.

REKLAMA
REKLAMA

4. Gali sulėtėti senėjimo procesas.

Gali būti sunku patikėti, bet pusryčių nevalgymas gali sulėtinti senėjimą. Kalorijų ribojimas ir protarpinis badavimas gali padėti padidinti augimo hormonų kiekį ir sumažinti insulino lygį. Vis dėlto, daug nusprendžia nevalgyti ne pusryčių, o vakarienės.

5. Gali svaigti galva ir varginti jos skausmai.

Netinkamas dietų laikymasis ir valgių praleidinėjimas gali sukelti galvos skausmus ir migreną. Ekspertai sako, kad net ir nereguliariai ar vėliau valgomi pusryčiai gali paveikti organizmą. Taip dažniausiai nutinka dėl to, kad per žemai nukrenta gliukozės kiekis kraujyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Maisto trūkumo sukelti galvos skausmai dažnai būna stiprūs, lydimi net ir pykinimo. Gali pasireikšti ir kiti simptomai – žiovavimas, išblyškimas ir prakaitavimas.

6. Gali pakilti kortizolio lygis.

Pusryčių praleidinėjimas gali sąlygoti padidėjusį kortizolio kiekį kraujyje, nes organizmas tokią situaciją suvokia kaip stresą keliantį įvykį. Dėlto galite jausti nerimą ir irzlumą. Jei norite sužinoti, ar jūsų fizinė būklė yra susijusi su kortizolio kiekiu, rekomenduojama pasidaryti kraujo tyrimą.

REKLAMA

7. Labiau rizikuojate susirgti širdies ligomis.

Reguliariai pusryčių nevalgantys žmonės 21% dažniau serga širdies ligomis. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tai, ką valgote ryte. Jei norite organizmui duoti reikiamų maistinių medžiagų, kad jis galėtų normaliai funkcionuoti, vienos spurgos nepakaks.

8. Gali pablogėti burnos kvapas.

Pusryčių nevalgantys žmonės du kartus dažniau skundžiasi alitoze, o kai kurie nė nežino turintys šią problemą. Jei ryte nieko nepavalgote, jūsų burnoje lieka nemalonų kvapą sukeliančių bakterijų.

9. Gali sutrikti mėnesinių ciklas.

Tyrimai rodo, kad nevalgant pusryčių didėja nereguliaraus mėnesinių ciklo tikimybė, o taip pat padidėja priešmentruaciniai skausmai ir spazmai. Jei skundžiatės šiomis problemomis, rekomenduojama pradėti ryte gerai ir sveikai valgyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų