Neskrudinta kakava yra kaitinama ne aukštesnėje kaip 42–45° temperatūroje. Tokioje temperatūroje yra išsaugomos naudingos maistinės medžiagos.
Kuo aukštesnėje temperatūroje kaitinama kakava – tuo daugiau naudingų medžiagų ji praranda. Skrudinimas keičia ne tik kakavos pupelių molekulinę struktūrą, bet ir sumažina fermentų kiekį ir bendrą maistinę vertę.
Kakavos nauda
Žalioje kakavoje yra savybių, turinčių ypatingą poveikį. Kakava teigiamai veikia atmintį, turi daug antioksidantų.
Kakava yra tokia galinga, kad joje net 15 kartų daugiau antioksidantų nei mėlynėse, 20 kartų daugiau nei žaliojoje arbatoje ir 30 kartų daugiau nei raudonajame vyne !
Be to, kad kakava yra vienas galingiausių antioksidantų, kakava:
- mažina atsparumą insulinui (tai ypač svarbu ir gerai savijautai ir figūrai!);
- apsaugo nervų ląsteles nuo pažeidimų;
- sumažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką;
- sumažina insulto riziką;
- mažina kraujospūdį;
- pakelia nuotaiką;
- turi magnio, geležies, kalio, kalcio, cinko, vario ir mangano.
Vadinasi, rinkdamiesi neskrudintą kakavą, gausime ne tik sodresnį kakavos skonį, bet ir daug daugiau naudingų organizmui medžiagų.
Eko krautuvėlėse, eko skyreliuose prekybos centruose bei internete galima rasti ne tik neskrudintų kakavos miltelių, bet ir kakavos sviesto
Idėjos receptams
1. Kokteilis. Bananas + kokosų / migdolų pienas + neskrudintos kakavos milteliai + ceilono cinamono žiupsnelis. Galima pagardinti šviežia datule. Suplakti plaktuvu.
2. Kakava. Pašildyti kokosų / migdolų pieną su šaukšteliu kakavos. Įdėti stevijos / medaus.
3. Šokoladas. Lygiomis dalimis ant mažos ugnies ištirpdyti kakavos sviestą, įmaišyti kakavos miltelius. Įdėti stevijos ar medaus pagal skonį. Galima įmaišyti mėgstamų riešutų, džiovintų vaisių ar uogų. Išpilstyti į mažas formeles ar didelę lėkštę. Dėti į šaldytuvą 30-40 min.
4. Fondiu su kakavos sviestu, milteliais, medumi Galima ruošti fondiu, patiekti su įvairiomis uogomis ir vaisių gabalėliais.
Autorius: tinklaraštis Kuras kūnui