Kai organizmas nusilpsta, padidėja kritimo, lūžių, negalios, hospitalizavimo ir net mirties rizika. Jei nesate didelis obuolių gerbėjas, nesijaudinkite, nes gervuogės taip pat gali jums padėti, rašo express.co.uk.
Ir obuoliuose, ir gervuogėse yra flavanolio, augalinio junginio, kuris gali sumažinti tikimybę tapti vienu iš 10-15 procentų vyresnio amžiaus žmonių, kurie patiria silpnumo sindromą.
Po 1 obuolį per dieną
Pagrindinis flavanolis, galintis padėti kovoje su silpnumu, yra kvercetinas – kartaus skonio junginys, randamas vaisiuose, daržovėse, lapuose, sėklose, raudonuosiuose svogūnuose, grūduose, lapiniuose kopūstuose ir kituose maisto papilduose.
Harvardo universiteto Hebrew Senior Life (HSL) atliktas tyrimas kelia pagrįstų abejonių dėl pagrindinės mitybos rekomendacijos silpnumui išvengti – visų pirma dėl baltymų suvartojimo padidinimo. Nors labai svarbu gauti pakankamai baltymų, ypač senstant, tačiau flavanoliai taip pat gali padėti.
„Gali būti, kad senas posakis apie vieną suvalgytą obuolį kasdien yra pagrįstas, – sakė gydytoja Shivani Sahni. – Mūsų išvados rodo, kad sunaudojant daugiau nei 10 mg flavanolių per dieną, silpnumo tikimybė sumažėjo 20 procentų.“
10 mg flavanolių per dieną suvartoti labai paprasta – tiek jų turi vienas vidutinio dydžio obuolys. Nors nebuvo nustatyta jokio reikšmingo ryšio tarp bendro flavonoidų vartojimo ir silpnumo, didesnis flavanolių, vieno iš flavonoidų poklasių, suvartojimas buvo susijęs su mažesne silpnumo išsivystymo tikimybe – konkrečiai, didesnis kvercetino suvartojimas turėjo stipriausią ryšį su silpnumo prevencija.
„Šie duomenys rodo, kad gali būti tam tikrų flavonoidų poklasių, kurie turi didžiausią potencialą kaip mitybos strategija silpnumo prevencijai“, – pabrėžė gydytoja S. Sahni.