Dietistas Mantas Liekis teigia, kad daugelyje produktų neretai būna gerokai daugiau cukraus, rafinuotų angliavandenių ir riebalų nei svarbių maistinių ir mineralinių medžiagų, tokių kaip baltymai, skaidulos, vitaminai ir mineralai.
Tokių produktų vartojimas gali apsunkinti ne tik svorio metimą, bet ir turėti neigiamų padarinių sveikatai.
„Būtent dėl to yra labai svarbu atsižvelgti į maisto produktus, kuriuos valgote, tam, kad pasiektumėte trokštamų rezultatų per trumpesnį laiką“, – sako jis.
Kokių produktų vengti?
Kad pavyktų pagražinti kūno linijas ir pagerinti sveikatą, mitybos specialistas rekomenduoja atsisakyti kelių produktų arba juos valgyti mažesniais kiekiais, kad svoris kristų, o ne didėtų. Anot M. Lieko, vengti reikėtų:
- produktų, kuriuose pridėta daug pridėtinio cukraus. Pavyzdžiui, bandelių, sausainių, saldainių, tortų, pyragaičių ir t. t.;
- riebių padažų: majonezo, saulėgrąžų aliejaus, garstyčių, padažų iš grietinėlės, sviesto;
- riebių mėsos pusgaminių: vytintų dešrų, pašteto ir kt.;
- gazuotų gėrimų ir skystų kalorijų: kolos, giros, sulčių, vandens su skoniu, kavos su grietinėle ir cukrumi ar labai riebiu pienu;
- perdirbtų produktų, pavyzdžiui, šaldytų mėsos kukulių, greitai užpilamų makaronų, dešrelių, traškučių, keptų bulvyčių, burgerių, sumuštinių iš degalinės, picų.
Ypatingai dietistas ragina atkreipti dėmesį į picas, pagardintas aliejumi. Anot jo, tai yra kalorijų bomba, kuri neleidžia numesti riebalų nuo pilvo.
„Lieknėjant privengčiau riebių ledų produktų. Kartais vienoje ledų dėžutėje gali būti iki 1000 kcal, o tokią ledų dėžutę labai lengva suvalgyti žiūrint televizorių ar filmą per kompiuterį.
Taip pat, maisto gamybai naudočiau mažiau saulėgrąžų, sėklų aliejaus, riešutų sviesto. Atrodo, kad tai – iš pažiūros sveikas maistas, tačiau jis yra labai kaloringas, todėl tokius patiekalus reikia valgyti atsakingai“, – įspėja.
Ko reikėtų valgyti daugiau?
Be to, norint, kad nereikalingi kilogramai kristų, į mitybos racioną pašnekovas pataria įtraukti daugiau produktų, kuriuose gausu baltymų: liesą varškę, natūralų jogurtą, liesą mėsą, žuvį, paukštieną, jūros gėrybes, baltymų papildus.
„Valgykite daugiau vaisių, uogų, daržovių, kompleksinių angliavandenių: avižų, pilno grūdo makaronų, ryžių, grikių, bolivinės balandos“, – priduria.
Taip pat nepamirškite, kad tam tikri maisto produktai savo sudėtyje gali turėti daug nereikalingų kalorijų ir mažai organizmui naudingų medžiagų, tad kiekvieną kartą parduotuvėje atidžiai peržiūrėkite maisto produkto etiketę ir apribokite maisto produktų, kurie yra labai perdirbti arba kurių sudėtyje yra daug pridėtinio cukraus, vartojimą.
„Beje, nepamirškite atsižvelgti į porcijų dydį. Kai kurie maistinių medžiagų turintys maisto produktai, tokie kaip riešutai, džiovinti vaisiai ir sūris, turi daug kalorijų, todėl šių produktų labai lengva padauginti.
Taip pat galite praktikuoti intuityvų valgymą, kuomet dėmesį reikia kreipti į kiekvieną kąsnį, lėtai kramtyti maistą ir stebėti savo sotumo jausmą, mėgautis maistu. Šis metodas gali padėti sumažinti jūsų maisto suvartojimą“, – pataria dietistas M. Liekis.