Tvarkinga, oro sąlygas atitinkanti apranga, šiltas maistas, higiena, rūpestis, šiluma, pamokų paruošimas tyloje ir ramybėje, tinkami mokykliniai reikmenys ne visose šeimose yra savaime suprantami dalykai.
Visus šiuos dalykus, kurių taip trūksta vaikams padeda suteikti Dienos centrai. Būtent juiose vaikai gauna tai, ko trūksta šeimoje: meilę, maistą ir ramybę. Čia vaikai ne tik mokosi socialinių įgūdžių, tačiau ir naudingai praleidžia savo laisvalaikį po pamokų: piešia, lipdo, žaidžia įvairius mokomuosius ir linksmus žaidimus, keliauja, stovyklauja, padeda vieni kitiems atlikti tam tikras užduotis.
„Vaikų svajonių“ projekto vadovė Ramunė Baltaduonienė pasakoja, kad būtent Dienos centro savanoriai ir išgirsta tikrąsias, slaptas vaikų svajones, o tuomet jas supildo į interneto svetainę, kur kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie jų įgyvendinimo.
Besąlygiškas atsidavimas
„Projektas „Vaikų svajonės“ iš tiesų gyvuoja jau 12 metų. Iš pradžių veiklą pradėjome su socialinės rizikos šeimomis. Rinkome vaikams šiltus rūbelius, avalynę ir darbavomės tik Vilniaus mieste. Vėliau šis projektas pasklido po visą Lietuvą ir gyvavo tik kalėdiniu laikotarpiu, kuomet stengėmės išpildyti kalėdinius vaikų norus.
Kiek vėliau pastebėjome, kad poreikis pasirūpinti vaikų svajonėmis yra ne tik iš socialinės rizikos šeimų, tačiau ir padėti toms šeimoms, kurios yra tvarkingos, tačiau dėl vienų ar kitų priežasčių jaučia finansinį nepriteklių“, – sako Ramunė.
Anot moters, iki 2018 metų gyvavo tik kalėdinis projektas, o 2021 metais startavo ir „Labas, rugsėji“ projekto veikla, kuri jungia mokyklines prekes ir Dienos centrus.
Projektas „Vaikų svajonės“ per 12 veiklos metų padėjo išpildyti per 100 tūkst. sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių vaikų svajonių. Pasiteiravus, kiek šiuo metu vaikų laukia svajonių išsipildymo, R. Baltaduonienė tikslaus skaičiaus atsakyti negali, tačiau tikina, kad interneto svetainėje yra užregistruota 6 tūkstančiai svajonių:
„Vieni vaikai turi kelias svajones, kiti – po vieną, todėl yra labai sunku nusakyti tikslų vaikų skaičių. Dabar svajonių liko apie 3 tūkstančiai.“
Prisijungti prie projekto visiškai paprasta: tereikia užsukti į interneto svetainę, išsirinkti debesėliuose nugulusias „Labas, rugsėji!“ svajones ir jas išpildyti.
Projekto veikla yra pagrįsta savanoryste: visi jį organizuojantys žmonės, projekto partneriai ir šiais vaikais besirūpinantys savivaldybių socialiniai centrai projekte dalyvauja savanoriškai bei neatlygintinai, projekto įgyvendinimui aukodami savo asmeninį laiką ir kitus išteklius. Projekte dalyvauja apie 150 savanorių ir apie 1200 socialinių darbuotojų.