Priešlaikinės ejakuliacijos tipai
Priešlaikinė ejakuliacija, visada arba beveik visada įvyksta per pirmąją minutę po įsiskverbimo į makštį. Norint atsikratyti šios nemalonios problemos, visų pirma derėtų įsigilinti į galimas to priežastis, bei suprasti, kad egzistuoja ne vienas priešlaikinės ejakuliacijos tipas.
- Visą gyvenimą trunkanti priešlaikinė ejakuliacija. Ji prasideda jau nuo pat pirmųjų lytinių santykių. Priežastis nėra žinoma, tačiau manoma, kad ją lemia psichologiniai ir biologiniai faktoriai (nerimas, padidintas penio jautrumas, serotonino receptorių pokyčiai).
- Įgyta priešlaikinė ejakuliacija. Ji prasideda kažkuriuo gyvenimo momentu be anksčiau pasireiškiančių simptomų. Tai įvyksta dėl tokių priežasčių, kaip prostatitis, hipertirozė ar santykių problemos.
- Kintama priešlaikinė ejakuliacija. Ši priešlaikinė ejakuliacija pasireiškia nereguliariai ir didelių nepatogumų dažniausiai nesukelia.
- Subjektyvi priešlaikinė ejakuliacija. Šiuo atveju ejakuliacija pasireiškia laiku, tačiau vyrui arba jo partnerei gali atrodyti, kad lytinis aktas per trumpas. Tokios priešlaikinės ejakuliacijos nereikėtų laikyti patologija ar simptomu.
Sukelia daug nepatogumų
Priešlaikinė ejakuliacija mažina pasitikėjimą savimi, skatina vengti sueities ir daro didelę įtaką poros lytiniam gyvenimui. Tai gali lemti psichologinių problemų pasireiškimą, lytinių santykių vengimą, partnerio nepasitenkinimą ir poros santykių nepilnavertiškumą.
Paciento patiriama nervinė įtampa kartais būna tokia didelė, kad netgi sutrinka miegas ir normalus gyvenimo ritmas; apimti slogios nuotaikos ir didelės kaltės jausmas. Priešlaikinė ejakuliacija gali daryti didelę įtaką sėkmingam apvaisinimo procesui, ypač jei ji įvyksta dar prieš įsiskverbimą į makštį – mažėja galimybės susilaukti vaikų.
Sau padėti gali kiekvienas
Iš pradžių priešlaikinės ejakuliacijos diagnozė gali nuskambėti itin grėsmingai, tačiau nusiminti neverta – svarbiausia norėti padėti sau ir nepailstamai ieškoti tinkamiausios išeities. Štai keletas patarimų:
- Pamėginkite dažniau mylėtis.
- Keiskite mylėjimosi pozą.
- Nukreipkite mintis, atsipalaiduokite.
- Pasirinkite specialius prezervatyvus, kurie mažina varpos jautrumą.
- Kreipkitės į gydytoją.
- Išmėginkite specialius vaistinius preparatus.