Nepaisant to, manoma, kad trečdaliui visų suaugusiųjų bent kartą gyvenime būna sunku užmigti. Vienas ekspertas atskleidė, kad keli sveiki užkandžiai prieš miegą gali padėti lengviau panirti į sapnų karalystę, rašo express.co.uk.
„BestMattress-Brand“ tyrėjas Ray Soberno prieš miegą rekomenduoja valgyti paprastąsias (rūgščias) vyšnias, kivius ir bananus.
„Vaisiai gali būti puiki priemonė sprendžiant psichinės ir fizinės sveikatos problemas, ir tai patvirtina mokslininkai ir medicinos specialistai. Daugeliu atvejų buvo įrodyta, kad dieta puikiai gydo sveikatos problemas, įskaitant miegą“, – sakė jis.
Paprastosios vyšnios
Ponas Soberno paaiškino: „Tyrimų metu buvo nustatyta, kad paprastosios (rūgščios) vyšnios arba vyšnių sultys yra labai naudingos miegui“.
Viename tyrime buvo nustatyta, kad kasdien išgeriant dvi vyšnių sulčių porcijas, pavyksta greičiau užmigti, pailgėja bendras miego laikas ir žymiai rečiau naktį pabundama. Taigi rezultatas ‒ padidėjęs miego efektyvumas. Toks pat poveikis buvo pastebėtas ir kitų bandymų metu.
Paprastosiose vyšniose yra didesnė melatonino koncentracija – hormono, kuris reguliuoja cirkadinį ritmą (natūralų, vidinį procesą, reguliuojantį miego ir pabudimo ciklą) ir skatina sveiką miegą.
Vyšnių sultys taip pat skatina triptofano, kuris, kaip nustatyta, sutrumpina užmigimo laiką, palaikymą.
„Vyšniose esantys fermentai ilgiau išlaiko triptofaną organizme, todėl jūs ne tik greičiau užmiegsite, bet ir ilgiau miegosite. Norėdami į savo rutiną prieš miegą įtraukti vaisius ar jų sultis, rekomenduojama juos vartoti kasdien ryte ir vieną ar dvi valandas prieš miegą, kad būtų pasiektas optimalus poveikis“, ‒ pasakojo Ray Soberno.
Tačiau jis perspėjo: „Svarbu atkreipti dėmesį, kad paprastųjų vyšnių sultyse gali būti cukraus, o tai gali būti žalinga, todėl rekomenduojama pasirinkti sultis be pridėtinio cukraus“.
Kiviai
Ponas Soberno teigė: „Sakoma, kad kiviai ne tik naudingi sveikatai, bet ir skatina miegą, todėl valgant juos prieš miegą, greičiau užmigsite ir ilgiau miegosite.
Spėjama, kad lengviau užmigti padeda didelis antioksidacinis poveikis bei serotonino ir folio rūgšties kiekis kiviuose. Serotoninas yra viena iš pagrindinių cheminių medžiagų, kurių gausu kiviuose. Tai galutinis L-triptofano metabolizmo produktas, susijęs su greito akių judėjimo (REM) miegu, o nepakankamas jo kiekis gali sukelti nemigą.
Foliatų trūkumas taip pat gali sukelti nemigą ir nuovargį, todėl kiviuose esanti folio rūgštis gali pagerinti miego kokybę tiems, kurie kenčia nuo miego sutrikimų. Taip pat manoma, kad kiviuose esantys priešuždegiminiai antioksidantai, tokie kaip vitaminas C ir karotenoidai, taip pat daro miegą skatinantį poveikį.
Šis tyrimas rodo, kad žmonės, vartoję kivius keturias savaites, greičiau užmigdavo bei ilgiau ir kokybiškiau miegodavo“.
Nors buvo pabrėžta, kad būtina atlikti daugiau tyrimų, dabartiniai tyrimai rodo, kad suvalgius vieną ar du kivius valandą prieš miegą, žmonės gali užmigti greičiau ir ilgiau miegoti.
Bananai
„Bananai yra ne tik geras magnio, vitamino B6 ir baltymų šaltinis, bet ir plačiai žinomi dėl to, kad juose yra daug kalio“, – pridūrė Ray Soberno. Serotoninas ir melatoninas, kuriuos gamina šios maistinės medžiagos, yra labai svarbūs norint greičiau užmigti ir ilgiau miegoti.
Įrodyta, kad triptofanas, svarbi aminorūgštis, kuri randama bananuose, pagerina miego kokybę. Kadangi organizmas negali pasigaminti triptofano, bananai padeda padidinti amino rūgščių kiekį.
Serotoninas yra neurotransmiteris, skatinantis atsipalaidavimą, sulėtindamas signalus į nervines ląsteles, o triptofanas padeda gaminti serotoniną. Melatoniną, hormoną, skatinantį miegą ir reguliuojantį mūsų cirkadinį ritmą, žinomą kaip miego ir pabudimo ciklą, reguliuoja serotoninas.
Bananai taip pat yra puikus magnio šaltinis, palaikantis sveiką cirkadinį ciklą, mūsų vidinį kūno laikrodį. Magnis taip pat veikia pagumburį – smegenų sritį, reguliuojančią hipofizę ir antinksčius.
Kai magnio kiekis yra mažas, šios liaukos padidina streso hormonus. Bananas gali būti idealus maistas, padedantis atsipalaiduoti prieš miegą, nes stresas ir nerimas dažnai yra susiję su miego problemomis bei nemiga.