• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai kuriems žmonėms gali būti sunku užmigti dėl kelių priežasčių. Ir net tie, kurie paprastai neturi miego problemų, kartais gali su jomis susidurti. Ekspertas papasakojo apie būdus, padėsiančius lengviau užmigti.

Kai kuriems žmonėms gali būti sunku užmigti dėl kelių priežasčių. Ir net tie, kurie paprastai neturi miego problemų, kartais gali su jomis susidurti. Ekspertas papasakojo apie būdus, padėsiančius lengviau užmigti.

REKLAMA

Sveikatos trenerė ir mitybos specialistė Arina Kuzmina rekomenduoja prieš miegą išgerti siauralapio baziliko arbatos. Siauralapis bazilikas, dar žinomas kaip tulsi arba ocimum tenuiflorum, yra kilęs iš Indijos. Jį galima nusipirkti kaip arbatą, kapsulių papildus ar miltelių ekstraktą.

Ponia Kuzmina paaiškino: „Prieš miegą gurkšnokite siauralapio baziliko arbatą. Siauralapis bazilikas, taip pat žinomas kaip tulsi, yra populiarus adaptogenas, naudojamas siekiant sumažinti streso lygį, pagerinti atsipalaidavimą ir miego kokybę.

Šis indiškos kilmės augalas padeda suteikti ramybės jausmą ir įveikti lengvą nerimo lygį, todėl lengviau užmigsite. Prieš miegą pabandykite išgerti puodelį šios arbatos, nustumdami į šoną visus dienos rūpesčius“.

REKLAMA
REKLAMA

Ką atskleidžia tyrimas?

Tai patvirtino tyrimas, paskelbtas žurnale „Frontiers in Nutrition“ 2022 metais. Tyrimo metu 100 savanorių nuo 18 iki 65 metų gavo 125 mg siauralapio baziliko arbatos du kartus per dieną arba placebą. Visi dalyviai užpildė klausimyną apie savo streso lygį, nuotaiką ir miegą.

REKLAMA

Miego kokybė taip pat buvo vertinama naudojant ant riešo dėvimą miego daviklį, o streso pokyčiai buvo tiriami matuojant plaukų kortizolį. Atsakas į stresą buvo matuojamas naudojant Mastrichto ūmaus streso testą (MAST).

Lyginant su placebu, tiems, kurie vartojo siauralapio baziliko papildą, labiau pagerėjo streso skalė ir Atėnų nemigos skalės balai. Aštuntą savaitę plaukų kortizolio koncentracija taip pat buvo mažesnė.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrime teigiama: „Be to, ocimum tenuiflorum papildas buvo susijęs su buferine streso reakcija po MAST poveikio, kaip rodo žymiai mažesnė seilių kortizolio, seilių amilazės, sistolinio ir diastolinio kraujospūdžio koncentracija bei subjektyvūs streso įvertinimai. Ocimum tenuiflorum papildai buvo gerai toleruojami ir nebuvo pranešimų apie žymesnį neigiamą poveikį“.

 

Mokslininkai išvadose rašo: „Šio tyrimo rezultatai rodo, kad aštuonių savaičių ocimum tenuiflorum ekstrakto papildas gali sumažinti objektyvius ir subjektyvius streso rodiklius ir pagerinti subjektyvius miego kokybės rodiklius“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau norint plačiau pagrįsti su miegu susijusias išvadas, reikės atlikti tolesnius tyrimus naudojant standartines objektyvias miego priemones, rašo express.co.uk.

Kiti miego gerinimo būdai

Ponia Kuzmina pridūrė: „Nevalgykite tris ar keturias valandas prieš miegą. Kai miegame, mūsų kūno temperatūra būna ne 36,6 laipsnio, o pora dalelių žemesnė. Taigi, kad užmigtume, mūsų kūnas turi atvėsti. Kita vertus, virškinimo procesas visada išskiria energiją, todėl kūnui sunkiau atvėsti“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų