„Bright side“ atrado daugiau priežasčių, kodėl išgerti stiklinę pieno prieš miegą gali būti puikus naujas įprotis.
Pienas pagerina miego kokybę
Keletas tyrimų yra įrodę, kad pienas gali pagerinti ir žmonių, ir gyvūnų miego kokybę. Piene yra triptofano ir melatonino, o jie organizmui padeda greičiau ir giliau užmigti. Triptofanas vaidina svarbų vaidmenį gaminant serotoniną, kuris savo ruožtu pakelia nuotaiką, gali padėti atsipalaiduoti, taip pat veikia kaip melatonino pirmtakas.
Melatoninas padeda organizmui reguliuoti paros ritmą ir paruošia miegui. Tyrimai parodė, kad melatonino ir triptofano papildų vartojimas gali sumažinti nerimą ir depresiją, kurie gali paūmėti miego metu.
Pavyzdžiui, jeigu jūs esate įpratę anksti vakarieniauti, prieš miegą išgerkite stiklinę pieno. Taip išvengsite pabudimo viduryje nakties, kai skrandis ims gurgti iš alkio.
Pienas gali nuraminti prieš miegą
Iš vienos pusės, pieno gėrimas prieš miegą gali padėti užmigti, nes tai taps naktiniu ritualu, kuris padės atsipalaiduoti ir pasiruošti eiti miegoti.
Kita teorija yra ta, kad šiltas pienas gali priminti apie pieno gėrimą prieš miegą vaikystėje, o tai gali sukelti gerus prisiminimus ir turėti raminantį poveikį.
Padės numesti svorio
Pieno gėrimas prieš miegą gali padėti numesti svorio. Dėl blogos miego kokybės galite priaugti papildomų kilogramų, todėl miego kokybės pagerinimas gali padėti sugrįžti prie įprasto svorio.
Kadangi piene taip pat yra daug maistingų baltymų, jis puikiai tinka vėlyvam užkandžiui, kuris nebus kenksmingas kūno linijoms.
Taip pat piene yra baltymų, vadinamų kazeinu ir išrūgomis. Keli tyrimai parodė, kad kazeino ir išrūgų baltymų vartojimas vakare gali padidinti raumenų baltymų sintezę per naktį.
Svarbu: Vis dėlto galite netoleruoti laktozės ir to net nežinoti. Jeigu išgėrus pieno pasireiškia pilvo pūtimas, kaupiasi dujos ar puola mėšlungis, gali būti, kad jūs netoleruojate laktozės.