„Kai atsiranda pirmieji nemigos simptomai, tuomet rekomenduojama pradėti gydytis žolelėmis, vaistažolių arbatomis, į kurių sudėtį įeina melisos, valerijonai, apyniai, suktažolės, kas puikiai padeda užmigti“, – teigia „Eurovaistinės“ farmacinės veiklos vadovė Jovita Juodsnukytė
Tai pat esant miego sutrikimams gali padėti B grupės vitaminai bei magnio preparatai. Juos patariama vartoti ypač tuomet, kai žmogus lyg ir išmiega, bet jaučiasi nepasiilsėjęs.
Taip pat patariama prieš einant miegoti bent keletą valandų nesinaudoti išmaniaisiais įrenginiais ir visais ekranais. Nepatariama sportuoti, sočiai prisivalgyti ir užsiimti kita aktyvia fizine veikla.
„Esant miego sutrikimui ilgiau nei keletui savaičių, ypač tuomet kai visiškai nepailsite, jaučiatės nervingas, išsekęs, negalite susikaupti, tuomet būtina kreiptis į gydytoją“, – pataria laidos pašnekovė.
Idealios sąlygos užmigimui yra tamsus ir tylus kambarys, kuriame yra kuo mažiau dėmesį blaškančių dalykų.
Taip pat svarbu turėti rutiną, kuri padėtų paruošti kūną miegui – tai reiškia, jokių mėlynųjų šviesų iš telefono ar kitų įrenginių, o taip pat ėjimas miegoti visuomet tuo pačiu metu. Taip pat gali padėti kofeino nevartojimas ir tinkama kūno temperatūra. Jei visa nepadeda, rekomenduojama išbandyti užmigti padedančias programėles ar net pasitarti su gydytoju, jei problema iš tiesų rimta.
Daugiau patarimų kaip pagerinti miego kokybę rasite reportžae, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „Sveikata.lt“ žiūrėkite sekmadieniais 9 ryte per TV3!
VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE: