Duomenys rodo, kad maždaug 36 proc. Jungtinės Karalystės suaugusiųjų sunkiai užmiega bent kas savaitę, rašo express.co.uk. Daugeliui žmonių nemiga pasireiškia negalėjimu užmigti ir miegoti visą naktį, todėl jie be perstojo vartosi lovoje.
Laimei, yra būdų, kaip tai įveikti, ir daktaras Karanas Rajas „TikTok” platformoje pasidalino patikimu patarimu. Metodas, vadinamas paradoksaliu ketinimu, yra kognityvinis metodas, kuriame svarbu įtikinti save užsiimti bijomu elgesiu.
Pasakyti sau stebuklingą žodį
Gydytojas Rajas paaiškino: „Iš esmės sakai sau: „Aš nemiegosiu“ ir tu nemiegi. Jūs neskaitote knygos ir nežiūrite į telefoną, televizorių ar kažką panašaus. Jūs tiesiog atsimerkę gulite lovoje. Jūs verčiate save nemiegoti, pasakyti sau: „nemiegok“. Daugeliu atvejų jausitės pavargę ir užmigsite. Man tai suveikė.”
Daktaras Rajas tęsė: „Beje, tai vadinama „paradoksaliu ketinimu. Jei liepiu negalvoti apie baltąjį lokį... aišku, apie ką galvoji pirmiausiai, ir čia yra tas pats principas!“
Gydytojas Rajas nėra vienintelis ekspertas, kuris prisiekia šiuo miego patarimu.
Gydytoja Katharine Lederle, miego terapijos programos „Somnia“ mokslininkė, sakė „Glamour“: „Paradoksalaus ketinimo metu jūs nusprenddžiate daryti arba trokštate to, ko stengiatės išvengti, taip nutraukdami baimių ciklą.
Taigi, darydami kažką, ko nemėgstame arba bijome, galiausiai sumažinate nerimą aplink tą dalyką. Tam tikra prasme, galima sakyti, paradoksalus ketinimas yra nurodyti simptomą, kurio norite išvengti, o tai reiškia, kad su miegu susijęs nerimas sumažėja.“
Ekspertė pridūrė, kad šis metodas geriausiai veikia derinant jį su kitomis miego terapijos strategijomis.
„Nors paradoksalus ketinimas gali būti veiksmingas be jokios pagalbos, jis gali būti efektyvesnis, kai yra pateikiamas kaip kelių priemonių dalis“, – pridūrė ji.
Ilgesni blogo miego ruožai gali pradėti daryti įtaką gyvenimui
Kitos priemonės gali būti miego režimo laikymasis, t. y. ne ilgiau kaip aštuonias valandas atidėti miegui. Svarbu atkreipti dėmesį į maisto suvartojimą prieš miegą, sukurti ramią aplinką ir įtraukti fizinį aktyvumą į savo kasdienybę.
NHS aiškina, kad miego problemos paprastai išsisprendžia maždaug per mėnesį. Tačiau sveikatos ekspertai priduria:
„Ilgesni blogo miego ruožai gali pradėti daryti įtaką mūsų gyvenimui. Tai gali sukelti didelį nuovargį ir apsunkinti paprastas užduotis. Jei nuolat kyla problemų miegant, gali pasireikšti nemiga. Nemiga gali trukti mėnesius ar net metus, tačiau paprastai pagerėja pakeitus miego įpročius.”