Vos tik pagerėja oras – žmonės traukia į gamtą iškylauti ir išsikepti šašlykų ar kitų skanumynų, todėl svarbu žinoti geriausius būdus, kaip geriausiai išvalyti groteles, rašoma express.co.uk.
Valymas kepimo soda
Kepimo soda yra labai universalus produktas, tinkantis ne tik maisto gamybai, bet ir valymui. Pabarstykite šiek tiek sodos ant kepimo grotelių ir papurškite vandeniu. Kempine valykite groteles, kol dings visa soda.
Plovimas indaplovėje
Dauguma nedidelių kepimo grotelių gali būti plaunamos indaplovėje. Joms plauti naudokite režimą skirtą puodams.
Valymas actu
Actas yra veiksminga valymo priemonė, todėl norint naudoti šį metodą, reikia sumaišyti actą su tokiu pačiu kiekiu vandens. Po to šį mišinį supilkite į purškiklį.
Purkškite šį tirpalą ant grotelių ir palikite 10 minučių įsigerti. Ištuštinus purškiklį, užpildykite jį actu ir prieš pradedami šveisti groteles užpurškite dar acto.
Valymas alumi
Grotelėms nespėjus atšalti ant jų užpilkite butelį alaus. Alui nusėdus, pradėkite groteles šveisti laikraščiu arba vieline kempinėle. Po šiek tiek šveitimo jūsų grotelės turi būti švarios.
Valumas svogūnais
Svogūnų pjaustymas gali pravirkdyti ne vieną, tačiau juos galima panaudoti ir savo naudai. Ir ne tik juos suvalgyti.
Svogūną perpjaukite per pusę. Į veną pusę įsmeikite šakute ir pradėkite trinti svogūną į groteles. Svogūnuose esančios sultys padės jį išvalyti groteles ir pašalins visus mėsos likučius.
Valymas karštu vandeniu ir folija
Šiam metodui gali prireikti daugiau pastangų, tačiau pasiektas rezultatas tikrai jas atpirks. Pamirkykite groteles karštame vandenyje su indų plovikliu, kad pašalintumėte lengviausiai panaikinamus nešvarumus.
Jeigu neturite specialaus šveitimo šepečio, groteles galite šveisti su folija. Tai veiks taip pat veiksmingai.
Valymas kava
Groteles galite pamirkyti kavoje, kad sunkiai pašalinami maisto likučiai suminkštėtų ir juos būtų lengviau nuvalyti. Kavoje esančios rūgštys suminkština šiuos nešvarumus.