• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Egiptas – seniai lietuvių pamėgta atostogų kryptis, kur lepina saulė, akys raibsta žvelgiant į didingas piramides, o kartais geriausiu laiko praleidimo būdu tampa gulėjimas prie baseino. Tačiau lietuvė Dovilė Miliškevičiūtė Egiptą jau 11 metų vadina savo namais ir neslepia, jog atvykę atstogauti žmonės šią šalį kartais mato kitokią, nei ji yra iš tiesų.

6

Egiptas – seniai lietuvių pamėgta atostogų kryptis, kur lepina saulė, akys raibsta žvelgiant į didingas piramides, o kartais geriausiu laiko praleidimo būdu tampa gulėjimas prie baseino. Tačiau lietuvė Dovilė Miliškevičiūtė Egiptą jau 11 metų vadina savo namais ir neslepia, jog atvykę atstogauti žmonės šią šalį kartais mato kitokią, nei ji yra iš tiesų.

REKLAMA

32-ejų panevėžietė, gyvenanti Hurgadoje, papasakojo, kaip atrodo gyvenimas už viešbučio sienų, kokie yra egiptiečiai bei ką būtina išbandyti, kad pajustumėte tikrąją šios šalies aurą.

Apsigyventi svetur neplanavo

Atvykusi į Egiptą Dovilė neplanavo čia per ilgai užsibūti, juolab gyventi, tačiau pažintis su dabartiniu vyru paskatino likti egzotiškoje šalyje. „Atskrisdama į Egiptą neturėjau plano čia likti taip ilgai, tačiau viskas pasikeitė, kai mūsų jausmai išaugo į daugiau nei paprastą draugystę“, – su šypsena pridūrė ji.

Taip netikėtai pasikeitus planams, jau daugiau nei dešimtmetį D. Miliškevičiūtė čia ėmė kurti savo gyvenimą – su vyru trikalbėje šeimoje augina tris atžalas, tad Egiptą jau pažįsta kaip nuluptą, o gyvenimo Egipte subtilybėmis dalinasi ir savo „Instagram“ paskyroje „lietuve_egipte“.

REKLAMA
REKLAMA

Paklausta apie gyvenimo būdo skirtumus, moteris tik šypteli – visur žmonės vienodi, ypač, kai pripranti būti jų apsuptyje. Galbūt tik kai kurie čia yra kiek religingesni ir uoliai lanko maldos namus.

REKLAMA

„Savaime aišku, kad kiekvienoje šalyje yra kitokios šventės ar tradicijos. Galbūt didelis dėmesys yra skiriamas religijai – tiek egiptiečiai, kurie yra krikščionys, ir egiptiečiai musulmonai yra pamaldūs, reguliariai vaikšto į bažnyčias ir mečetes, tačiau neabejoju, kad ir Lietuvoje yra praktikuojančių žmonių, todėl ir sakau, kad, iš esmės, nieko kardinaliai kitaip nėra“, – pasakojo D. Miliškevičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA

Kone didžiausias paslapties šydas pailsėti atvykusiems lietuviams – religiniai skirtumai. Islamą išpažįstantys asmenys vis dar apipinti įvairiais stereotipais ir mitais, tačiau Dovilė juos visus išsklaido, mat tiek krikščionybėje, tiek islame žmonės tiki Dievu, tik vadina jį kitaip:

„Kalbant apie islamą, kažkokios abejonės ar kalbos kyla iš nežinojimo arba nuogirdų. Žmonės dažnai maišo tradicijas su religija. O kas yra religija? Tikėjimas vienu ir tuo pačiu Dievu, geri darbai, maldos praktikavimas. Dažnas lietuvis įsivaizduoja, kad islamas tiki į kažkokį tai atskirą Dievą – Alachą, bet, iš tikrųjų, iš arabų į lietuvių kalbą Allah išvertus ir reiškia – Dievas.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atskleidė didžiausią skirtumą

Didžiausias religinis skirtumas, pašnekovės teigimu, yra švenčiamos šventės ir kai kurios musulmonų tradicijos, pavyzdžiui, jie nevartoja kiaulienos ir alkoholio, nors Dovilė neslepia, jog, kaip ir visur, yra daugybė žmonių, kurie ribojimų nesilaiko. Taip pat musulmonai nešvenčia Kalėdų, tačiau didžiausia šventė metuose jiems – Ramadanas.

REKLAMA

Susidomėjusiais žvilgsniais Egipte turistai vis dar dažnai palydi ir musulmones moteris, kurios išsiskiria savo apranga. Paklausta, ar jai pačiai nebuvo sunku prisitaikyti prie tokio pokyčio, D. Miliškevičiūtė atvirauja, jog toks klausimas ją visąlaik glumina.

„Jeigu žmogus tiki tuo, ką daro iš širdies, savo pasirinkimu, viskas vyksta natūraliai ir lengvai. Plaukų, kūno dengimasis yra, sakyčiau, labai maža religijos dalis, visa esmė – tai gyvenimo būdas. Matau aplink moteris užsidengusias kūną ir rūkančias už kampo, ir turiu draugių Lietuvoje, musulmonių, nesidengiančių kūno, kurios gyvena praktikuodamos religiją, tad kas yra pavyzdinga musulmonė – spręskite patys. Iš esmės, kokį gyvenimo būdą nori gyventi moteris pati ir pasirenka, teisti nė vienas neturi teisės, tai yra tik tarp jos ir Dievo“, – svarsto pašnekovė.

REKLAMA

Dovilė su šeima gyvena Hurgadoje, o ji nuo kitų šalies miestų labai skiriasi – kurorte gyvena dešimtys tūkstančių gyventojų iš įvairių šalių, mišrios šeimos čia yra įprastas reginys, tad moteris su juoku sako, jog gyventojus nuo poilsiautojų padeda atskirti tiek vienas išskirtinis ženklas – viešbučio apyrankė.

Paklausta, kokie iš tiesų yra egiptiečiai, Dovilė šypteli – nors gatvėse galite sutikti iš turistų norinčių pasipinigauti prekeivių, jie neatspindi tikrojo Egipto gyventojų veido.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Patarė, ką būtina aplankyti

Pabendravę su egiptiečiais greitai suprastumėte, kad, greičiausiai, tokio svetingumo ir šiltumo žmonių dar reikėtų paieškoti. Ypač daug dėmesio jie skiria ir mažiausiems, kuriuos visuomet apsupa šiluma ir meile. 

Todėl, jei kada tektų nuvykti į svečius pas egiptiečius, nenustebkite, kad ten namuose išvysite tikrai ne vieną gyventoją. O apsilankyti svečiuose Dovilė pataria ir sako, kad tai netgi būtina, norint suprasti, kokie iš tiesų yra vietiniai gyventojai.

REKLAMA

„Egiptiečiai yra labai svetingi ir šilti žmonės, dažnai apsilankius svečiams alkaniems iš namų išeiti tikrai neleis, stalai būna nukrauti tradiciniais patiekalais. Norint pamatyti tą tikrąjį gyvenimą, reikėtų nors kartą apsilankyti pas egiptiečius šeimoje. Jie paprastai gyvena didelėse šeimose ir vienturčių vaikų kažin ar įmanoma rasti“, – juokauja D. Miliškevičiūtė.

REKLAMA

Vis dėlto, moteris sako, kad atvykę atostogautojai dažnai nepažįsta tikrojo Egipto su visomis jo spalvomis, net jei keliauja visur, kur tik spėja. Tačiau vieną miestą Dovilė rekomenduoja būtinai aplankyti, mat čia pasijusite kaip tikrame filme.

„Norint pamatyti kardinaliai kitokias Egipto spalvas, aplankyti Kairą yra būtinybė. Pati per 11 metų gyvenimo kaskart ten nuvykusi jaučiuosi kaip filme. Manau per vieną atvykimą, nepriklausomai nuo atostogų trukmės, galima pamatyti tik mažą dalelę šios šalies, todėl dažnas turistas čia grįžta dar ne kartą. 

Kažkokios vienos vietos neišskirčiau, manau, reikia kiek įmanoma imti daugiau ekskursijų, kad susidarytum platesnį vaizdą apie šalį. Egiptas yra kontrastų šalis, todėl pamatyti čia galima visko“, – su šypsena pataria pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų