• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kiaušiniai – pigus ir greitas būdas paruošti ir sočius, ir organizmui naudingus pusryčius. Todėl nenuostabu, kad plakta kiaušinienė dažnam yra vienas pirmųjų išmoktų patiekalų, visgi ne visada ji pavyksta tobulai.

Kiaušiniai – pigus ir greitas būdas paruošti ir sočius, ir organizmui naudingus pusryčius. Todėl nenuostabu, kad plakta kiaušinienė dažnam yra vienas pirmųjų išmoktų patiekalų, visgi ne visada ji pavyksta tobulai.

REKLAMA

Tačiau išeitis labai paprasta, sako „Iki“ kulinarijos technologė Gailė Urbonavičiūtė: tereikia įlašinti šiek tiek citrinos sulčių, ir būsite žingsniu arčiau tobulai purios, minkštos kiaušinienės.

Grįžę iš parduotuvės kiaušinių nedėkite į šaldytuvo dureles

„Po Velykų, prieš kurias lietuviai išties ieškojo įmantresnių, šventiškesnių produktų, patiekalų, pirkėjai grįžta į įprastą ritmą. Ieško daugiau lengvesnio, sveikatai palankesnio maisto, renkasi daugiau šviežių daržovių, vaisių. Tačiau kiaušiniai taip pat niekur nedingsta iš pirkinių krepšelių – tai vienas iš tų produktų, kuris perkamas ištisus metus, jis nuolatos būna pirkinių sąraše“, – sako Gintarė Kitovė, prekybos tinklo komunikacijos vadovė.

Pasak jos, vienas esminių kriterijų pirkėjams renkantis kiaušinius parduotuvėje, žinoma, yra gera kaina. Dėl to pastaraisiais metais išpopuliarėję kiaušiniai, paženklinti privačių prekės ženklų etiketėmis. Taip pat labai ryški tendencija – pirkėjams rūpi ir tai, kaip auginami paukščiai.

REKLAMA
REKLAMA

„Gyvūnų gerovė svarbi ir mums. Atsakingai žiūrime į savo veiklą, todėl jau 3 metus savo kulinariniuose produktuose naudojame tik laisvėje laikomų vištų kiaušinius. Matome, kad ir pirkėjai dažnai renkasi būtent tokius, todėl rūpinamės, kad mūsų parduotuvėse jų netrūktų už prieinamą kainą.

REKLAMA

Juos atpažinti visai lengva – informacija paprastai užrašoma ant pakuotės, taip pat tai atskleidžia skaičių ir raidžių kodas. Pats pirmasis skaičius nurodo vištų laikymo sąlygas: 0 reiškia, kad vištos auga ekologiškai, 1 – kad jos gali laisvai vaikščioti lauke, 2 – kad jos auga ant kraiko, 3 – narvuose“, – paaiškina G. Kitovė.

Ji primena, kad norint, jog išsirinkti kiaušiniai namuose švieži išliktų ilgiau, juos reikia tinkamai laikyti. Nors paprastai šaldytuvo durelėse yra kiaušinių dėklas, juo geriau nesinaudoti.

REKLAMA
REKLAMA

Bėda ta, kad nuolat varstant duris, šioje šaldytuvo vietoje temperatūra nebūna pastovi, o tai gali trumpinti kiaušinių galiojimo laiką. Tad, pasak G. Kitovės, kiaušinius geriausia palikti dėžutėje ir dėti į vieną iš lentynų, taip pat rekomenduojama pastumi juos gilyn, arčiau šaldytuvo galinės sienelės.

Patarimai, kad kiaušinienė pavyktų kaskart

Nedaug yra tokių greitų, maistingų ir skanių patiekalų, kaip kiaušinienė. Tokia įprasta dažnuose namuose, bet ji vis tiek gali ne kartą nustebinti. Iš pirmo žvilgsnio, jos paruošimas yra visiškai paprastas, tačiau kiekvienas maisto gaminimo entuziastas žino – kiaušinienę sugadinti gali net ir mažiausia klaida. G. Urbonavičiūtė dalijasi esminiais patarimais, kad ji kaskart pavyktų puri, aksominė ir puikaus skonio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nemuškite kiaušinių tiesiai į keptuvę, bet ir neperplakite. Kiaušiniams reikia labai mažai laiko, kad jie imtų tirštėti, todėl kai į keptuvę pateks paskutinis kiaušinis, pirmieji jau bus pakepę. Todėl geriausia juos lengvai paplakti dubenyje. „Tačiau čia svarbu paminėti, kad jų nereikėtų maišyti per ilgai, o tik tol, kol susijungs į vientisą masę. Priešingu atveju gausite atvirkštinį efektą, ir kepant kiaušinienė taps kieta“, – pabrėžia G. Urbonavičiūtė.

REKLAMA

Papildomas trynys pagerins skonį. Jei norite, kad patiekalas būtų sodresnis ir kreminis, įmuškite papildomą kiaušinio trynį dviem sveikiems kiaušiniams. Gautas skonis pradžiugins daugelį gurmanų.

Naudokite sviestą, o ne aliejų. Ne nuodėmė naudoti kokius tik norite riebalus, tačiau sviestas paprastai laikomas tinkamiausiu pasirinkimu, nes suteikia šiek tiek papildomo saldaus, pieniško skonio. Tokiam paprastam patiekalui kaip kiaušinienė šis papildomas poskonis gali būti labai svarbus.

REKLAMA

Įlašinkite šiek tiek citrinos sulčių. Pasiūlymų, ko įdėti į kiaušinius, kad šie būtų puresni, gausu įvairių: vieni pila pieno, kiti pieną dar sumaišo su vandeniu, taip pat populiaru naudoti ir grietinėlę, šaukštą grietinės ar šiek tiek majonezo. Kulinarijos technologė siūlo jokių papildomų kalorijų nepridedantį variantą – šiek tiek šviežių citrinos sulčių.

„Supylę kiaušinius į keptuvę, įpilkite vos kelis lašus citrinos sulčių ir gerai išmaišykite. Kiaušinyje esančios medžiagos reaguoja su citrinos sulčių rūgštimi, ir taip susidaro mažyčiai oro burbuliukai tekstūroje, tarsi kišenėlės. Dėl jų kepami kiaušiniai tampa lengvesni ir puresni.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, rūgštis ir šiek tiek palėtina kepimo procesą, todėl kiaušinienė iškepa tolygiau, palaipsniui. Tik nepadauginkite – dviem ar trims kiaušiniams visiškai pakaks ½ arbatinio šaukštelio citrinos sulčių“, – pranešime spaudai netikėta ingredientą atskleidžia G. Urbonavičiūtė.

Kepkite ant mažos kaitros. Kiaušinienė ir taip yra paruošiama vos per kelias minutes, tad skubinti šio proceso didinant kaitrą nereikėtų, akcentuoja G. Urbonavičiūtė. Perkaitinti baltymai išstumia drėgmę, todėl kiaušinienė bus kietesnė, labiau guminė. Kai kurie šefai netgi rekomenduoja apskritai plaktus kiaušinius pilti dar net į neįkaitusią keptuvę, taip jie išlaikys daugiau drėgmės. Taip pat galite kartkartėmis nukelti keptuvę nuo ugnies ir pamaišyti. Taip ji bus vientisesnė ir labiau kreminė.

Prieskoniais gardinkite pačioje pabaigoje. Paprasčiausiai kiaušinienei visiškai pakanka tik šiek tiek druskos ir šviežiai maltų pipirų. Jeigu mėgstate intensyvesnį skonį, galite pagardinti ir maltais čili pipirais, paprikų dribsniais, kitais įvairiais prieskoniais. Kad ir ką pasirinksite, prieskonius įmaišykite pačioje kepimo pabaigoje, prieš pat nukeliant keptuvę nuo ugnies. Taip išvengsite pavandenijusios kiaušinienės, ji bus puikios konsistencijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų