• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pavasaris pamažu atsiskleidžia visu gražumu, nes soduose pradeda žydėti gėlės ir augalai. Tačiau kartu su jais pasirodo ir piktžolės. Štai penkios įprastos piktžolės, kurių reikia saugotis šį pavasarį.

Pavasaris pamažu atsiskleidžia visu gražumu, nes soduose pradeda žydėti gėlės ir augalai. Tačiau kartu su jais pasirodo ir piktžolės. Štai penkios įprastos piktžolės, kurių reikia saugotis šį pavasarį.

REKLAMA

Artėjant karštiems orams žmonės daug laiko praleidžia savo soduose. Tačiau nors pavasaris žada gausybę žiedų, jame neišvengiamai pasirodys ir piktžolės. Štai penkios pavasarį žydinčios piktžolės, kurios šį sezoną gali pasirodyti jūsų vejoje, rašoma express.co.uk.

Didžioji ugniažolė

Didžioji ugniažolė yra žolinė piktžolė, kuri paprastai žydi nuo kovo pradžios iki balandžio mėnesio. „Lawnsmith“ ekspertų teigimu, tai viena iš „pirmųjų piktžolių“, kuri pavasarį pasirodo ant pievelės. 

Piktžolė žydi ryškiais geltonais žiedais, dėl kurių jos gali atrodyti gana gražiai, bet galiausiai jos gali užimti didelius vejos plotus, jei nekontroliuosite jų.

REKLAMA
REKLAMA

Didžiosio ugniažolės gyvavimo laikas yra gana trumpas, paprastai nunyksta iki gegužės ir išnyksta iki kitų metų. Tačiau tai reiškia, kad jei norite jų atsikratyti, ankstyvas pavasaris yra tam tinkamiausias laikas.

REKLAMA

Pasak „Lawnsmith“, geriausias būdas tai padaryti yra „iškasti mažus gumbus“. Tačiau tai turi būti daroma labai atsargiai. Karališkoji sodininkystės draugija (RHS) teigia: „Bandymas iškasti augalus dažnai padeda jiems plisti, nes, nebent bus imtasi didelio atsargumo, šaknys pasiskirstys. Iškaskite jaunus augalus prieš žydėjimą, bet iki galo su jais susitvarkyti gali prireikti kelių sezonų“.

Daržinė žliūgė

Pasak ekspertų, daržinė žliūgė – piktžolė, skleidžia mažus, baltus žiedus – yra retesnis radinys soduose. Reguliariai pjaunant veją daržinė žliūgė  paprastai suvaldoma, tačiau, ekspertų teigimu, prireikus ją gana lengva ištraukti rankomis.

REKLAMA
REKLAMA

RHS priduria: „Nors atima daug laiko, tačiau kruopštus ravėjimas gali būti veiksmingas būdas kovoti su šia piktžole, jei tik tai atliekama prieš žydėjimą ir sėklų sėją, tai piktžoles galima dėti ir į namų komposto dėžes. Rinkitės sausą dieną, kad piktžolės sudžiūtų ir numirtų, o ne iš naujo įsišaknytų“.

Saulutės

Nors į saulutes malonu žiūrėti, šios nuostabios baltos gėlės iš tikrųjų yra vejos piktžolė – ir viena dažniausių. Jos žydi nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens ir gali sukelti galvos skausmą sodininkams, norintiems jų atsikratyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Lawnsmith“ pataria bandyti jų atsikratyti nuo balandžio pabaigos iki sezono pabaigos. RHS pataria prieš svarstant cheminius pesticidus pabandyti iškasti saulutes šakute arba sodo šake.

RHS teigia: „Pirmoji kontrolės priemonė turėtų būti kenkėjų, ligų ir piktžolių išvengimas taikant gerą auginimo metodų, veislių atrankos, sodo higienos ir natūralių priešų skatinimą arba įvedimą. Jei naudojamos cheminės kontrolės priemonės, jos turėtų būti naudojamos tik minimaliai ir labai tikslingai“.

REKLAMA

Kiaulpienė

Panašiai kaip ramunės, kiaulpienės yra dažnos vejos piktžolės. Jos labai lengvai atpažįstamos iš didelių geltonų žiedų, kurie žydi kovo-lapkričio mėnesiais. RHS rekomenduoja augalą ir jo šaknis pašalinti šakute. Tačiau tai gali būti sudėtinga dėl ilgos šaknies.

„Lawnsmith“ priduria: „Prieš bandydami jas pašalinti, nuskinkite gėlių žiedus, kad išvengtumėte sėklų susidarymo“.

REKLAMA

Kiškiagrikis

Esant palankioms sąlygoms vejose gali būti ištisus metus, tačiau dažniausiai žydi kovo–balandžio mėnesiais.

„LawnSeed“ paaiškina: „Nuo kovo pabaigos dažnas susiduria su šia šiurkščia žole. Ši stambi, į žolę panaši piktžolė turi labai plaukuotus stambius lapus su tamsia viršūnėle“,

Pasak specialistų, augalas yra atsparus daugeliui piktžolių naikinimui skirtų preparatų, todėl juos iškasti yra „geriausias naikinimo būdas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

RHS priduria, kad „pagrindinis būdas“ suvaldyti šiuos augalus yra „žemės rūgštingumo mažinimas“.

Sodininkystės labdaros organizacija aiškina: „Geriausias būdas išnaikinti kiškiagrikius ir neleisti jiems sugrįžti yra kalkės. Vėlą rudenį arba žiemos pradžioje, baigus pjauti veją, užberkite sumaltos kreidos arba kalkakmenio 60 g/m2. Nenaudokite hidratuotų kalkių.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų