„Eurovaistinė“ vaistininkė Dovilė Tervydė sako, kad atšalus orams, matomas padidėjęs peršalusių žmonių skaičius, tad daugiau žmonių rūpinasi savo vastinėle ir imuniteto stiprinimo preparatais.
D. Tervydė teigia, kad pajutus peršalimo simptomus, reikėtų atkreipti dėmesį į savo savijautą. Įvertinus simptomus, pasirinkti tinkamus vaistinius preparatus peršalimui, neskubėti gerti vaistų nuo temperatūros.
„Reiktų laikytis poilsio rėžimo, jeigu yra galimybė pasiimti laisvą dieną nuo darbo, gerti kuo daugiau skysčių, išsivėdinti namus. Tačiau čia reikia nepersistengti – arbatos neturėtų būti itin karštos, kad dar labiau nepažeistų gleivinės. Jeigu kyla klausimų dėl preparatų pasirinkimo ir vartojimo, reikėtų kreiptis į vaistininką, o jei per 3 dienas savijauta negerėja – kreiptis į gydytoją“, – sako vaistininkė.
Dovilė Tervydė akcentuoja, kad svarbiausi veiksmai, norint kuo greičiau pasveikti – poilsio režimo laikymąsis, – skysčių, šiltų arbatų gėrimas, kambarių vėdinimas.
„Reiktų pasivaikščioti gryname ore, nekontaktuoti su kitais asmenimis (neužkrėsti jų). Jeigu kiltų temperatūra rinktis preparatus temperatūrai, ir atitinkamai simptomatikai vaistus. Visuomet siūlome pasikonsultuoti su vaistininku ar gydytoju ir neužsiimti savigyda“, – teigia vaistininkė.
Ragina nekartoti 1 klaidos
D. Tervydė taigia, kad norint sumažinti peršalimo ligų riziką, reiktų stiprinti imunitetą – vartoti tokius preparatus kaip Vitaminas C, Cinkas, Vitaminas D, bei kitus sudėtinius preparatus imunitetui.
„Paprasti dalykai kaip judėjimas, buvimas gryname ore, poilsis – taip pat turi naudos. Todėl peršalimo ligų sezonui pasiruošti profilaktiškai galima ir iš anksto, o susirgus nepamiršti vartoti skysčius, kurie svarbūs organizmo apykaitai, sergant per dieną rekomenduojama išgerti maždaug 2-3 litrus skysčių“, – komentuoja vaistininkė.
Dovilė Tervydė sako, kad dažnai žmonės pamiršta, kad susirgus organizmui reikalingi ne tik vaistai, bet ir poilsis. Peršalimo ligoms skirti vaistai dažniausiai veikia simptomiškai, tam tikram laikui sumažindami simptomus – temperatūrą, skausmą, nosies užgulimą ir panašiai.
„Jaučiamės geriau, bet tai nereiškia, kad galime ligą ignoruoti, būtina pailsėti ir leisti organizmui sveikti. Taip pat žmonės tik susirgę griebiasi antibiotikų, tiesa, juos vartoja iš turimų likučių ir nepaiso ar jie bus veiksmingi.
Antibiotikus turėtų paskirti specialistas, jų nereiktų rinktis pačiam. Taip sveikatai galima rimtai pakenkti. Antibiotikai peršalimo ligoms gydyti skiriami retai, jeigu žiūrėtume taip, kad 90 proc. peršalimo ligu sukelėjų yra virusai, antibiotikai veikia tik bakterijas, o virusų neveikia“, – sako vaistininkė.