Akiniai
Jei nešiojate akinius tik vairuodami, palikti juos nusiėmus automobilyje dažnam atrodytų logiškas pasirinkimas. Bet reikia būti atsargiems, kadangi jų lęšiai gali suveikti kaip padidinamasis stiklas ir įžiebti ugnį.
Plastikiniai akinių rėmeliai gali išsilydyti dideliame karštyje, o jei akinių rėmai pagaminti iš metalo, reikėtų neskubėti jų užsidėti, kad nenudegintų odos, rašo mirror.co.uk
Kremas nuo saulės
Aktyvūs ingridientai tokiame kreme suyra didelėse temperatūrose, mažinantys apsaugos efektyvumą. Tokį kremą geriau saugoti vėsiose, sausose vietose.
Drėgni paplūdimo daiktai, tokie kaip maudymukai ar rankšluosčiai
Palikus drėgnus drabužius automobilyje karštą dieną leidžiame kuo labiau veistis bakterijoms.
Elektronika
Palikus elektronikos priemones automobilyje karščių metu galime sugadinti patį prietaisą. Karštis gali neigiamai paveikti baterijas, procesorius, todėl rekomenduojama juos palikti vėsiose vietose.
Rankinė/piniginė
Rankinės labai dažnai pritraukia vagis, kadangi dažnai ten laikomos kreditinės kortelės, pinigai, mobilūs telefonai ir kiti brangūs dalykai. Kadangi rankines ir pinigines dažnai liečiame, jose knibždėte knibžda bakterijos, kurių karščių metu labai stipriai padaugėja.
Aerozoliai ir slėginiai indai
Turime įsidėmėti, kad slėginiai indai bei aerozolinės priemonės su karščiu nedraugauja – palikti aukštose temperatūrose jie gali netgi susprogti.
Žiebtuvėliai
Rūkoriai turėtų atsargiai rinktis vietas, kuriose galima palikti žiebtuvėlius, kadangi jie labai degūs ir gali sukelti ugnį, ilgesniam laikui palikti saulėje. Dažną gal ir vilioja palikti juos mašinoje ant sėdynės, bet žymiai saugiau jį laikyti kišenėje.
Baterijos
Ar senos, ar katik pirktos baterijos gali kelti pavojų, kadangi baterijose esanti rūgštis aukštose temperatūrose gali ištekėti ir pažeisti automobilio vidų.
Augalai
Netgi vidutinio šiltumo temperatūros gali numarinti augalus per kelias valandas, sukeldami jiems stresą bei dehidrataciją. Jei planuojate daug kelionių į prekybos centrus, pasilikite augalų pirkimą paskutiniam sustojimui, o nusipirkus geriausia juos laikyti pavėsyje.
Makiažo priemonės
Kai kurios makiažo priemonės, tokios kaip lūpdažiai, greitai tirpsta didesnėse nei kambario temperatūrose. Losjonai, kremai aar aliejaus pagrindo produktai aukštose temperatūrose pradeda irti, todėl neturėtų būti paliekamos automobilyje.
Žvakės
Kaip ir kreidelės, reikia nepamiršti, kad ir žvakės pradeda tirpti aukštose temperatūrose. Ypač pavojingos žvakės, esančios stikliniame inde, kadangi stiklas gali lengvai dužti nuo didelio karščio.
Maisto produktai
Vasarą daugelis maisto produktų tampa pavojingais valgyti. Kad sumažintume riziką apsinuodyti maistu, geriau maistą nusipirkti vietoje, jei ilgą kelią keliausite automobiliu. Bakterijų, sukeliančių per maistą pernešamas ligas per 20 minučių padvigubėja.
Gėrimai
Karštis garina alkoholį ir gali net atkimšti vyno butelių kamščius. Gazuotų gėrimų skardinės aukštose temperatūrose gali sprogti, o ilgesnė kaitra gali pakeisti šių gėrimų skonį.
Plastikiniai buteliai
Aukštos temperatūros gali sugadinti plastikinius butelius, dėl ko gali būti išleidžiamas pavojingas tokslinas, kuris sutrikdo normalias hormonų funkcijas. Dėl to gali kilti pavojingos ligos - vėžys, širdies ligos.
Antibakterinis skystis
Jei antibakteriniame skystyje yra alkoholio, aukštose temperatūrose jis gali kelti gaisro riziką. Taip pat kadangi alkoholis aukštose temperatūrose garuoja, gali būti paveikiamas produkto efektyvumas.
Vaistai
Drėgmė ir aukštos temperatūros gali neigiamai paveikti vaisto struktūrą, dėl ko gali būti pavojinga vartoti vaistą.
Meno priemonės
Jei vaikai mėgsta piešti mašinoje, po kiekvineo tokio piešinio turėtumėte suskaičiuoti kreideles, kadangi net viena numesta kreidelė aukštoje temperatūroje gali ištirpti ir sugadinti kilimus.
Gyvūnų maistas
Kaip ir žmonių, gyvūnų maistas, paliktas karštyje taip pat genda. Tad nenorėdami pakenkti savo gyvūnui, turime augintinių maisto nepalikti ant saulės.