Pasak sveikatos organizacijos „Cardiovascular Labs of America“ (CLA), pirmasis PAD požymis yra skausmingi klubų, šlaunų ar blauzdų raumenų mėšlungiai po fizinės veiklos.
Pasak CLA, net ir mažo intensyvumo veikla, tokia kaip vaikščiojimas ar lipimas laiptais, gali sukelti šį skausmingą mėšlungį, rašo express.co.uk.
Atkreipkite dėmesį į kojas
Pasak CLA gydytojo Sunjay Wagle, būtų protinga neignoruoti šio įspėjamojo ženklo. Gydytojas sakė: „Mūsų kūnas yra neįtikėtinai protingas. Turime klausytis savo kojų. Jei vaikštant skauda kojas, bet pailsėjus jaučiatės geriau, turite pasikalbėti su gydytoju. Jei kojos apsunkusios ir negerėja, tai yra rimtas įspėjamasis ženklas“.
Raumenų spazmai arba mėšlungis paprastai pasireiškia kojose. Kiti PAD požymiai:
- vėsi blauzdos ar pėdos oda, ypač lyginant su kita koja,
- silpnumas ar tirpimas kojose,
- silpnas ar neapčiuopiamas kojų ar pėdų pulsas,
- skausmingas vieno arba abiejų klubų, šlaunų ar blauzdos raumenų mėšlungis po tam tikros veiklos, pvz., ėjimo ar lipimo laiptais,
- blizganti kojų oda,
- pakitusi kojų odos spalva,
- lėčiau auga kojų nagai,
- negyjančios pirštų, pėdų ar kojų opos,
- skausmas ir mėšlungis dirbant rankomis, pvz., skausmas mezgant, rašant ar atliekant kitus darbus,
- erekcijos disfunkcija,
- kojų plaukų slinkimas arba lėtesnis augimas.
Kaip sumažinti per aukšto cholesterolio kiekio riziką?
Svarbiausia, kad išvengtumėte aukšto cholesterolio kiekio, yra kontroliuoti cholesterolio kiekį ir kitus širdies ligų žymenis. Pirmas žingsnis – pasitikrinti cholesterolį. Jei cholesterolio kiekis per didelis, jį galite sumažinti sveikai maitindamiesi ir daugiau mankštindamiesi.
NHS sako: „Norėdami sumažinti cholesterolio kiekį, stenkitės sumažinti riebaus maisto, ypač turinčio tam tikros rūšies riebalų, vadinamų sočiaisiais riebalais, kiekį“.
Pasak sveikatos įstaigos, galite valgyti maisto produktus, turinčius daug sveikesnių riebalų, vadinamų nesočiaisiais riebalais. Tai:
riebi žuvis, pavyzdžiui, skumbrė ir lašiša, rudieji ryžiai, viso grūdo duona ir viso grūdo makaronai, riešutai ir sėklos, vaisiai ir daržovės.
Fizinis aktyvumas taip pat gali padėti sumažinti didelį cholesterolio kiekį. „British Heart Foundation“ („Britų širdies fondas“, BHF) aiškina: „Mankštinantis širdis kraują intensyviau pumpuoja po kūną ir taip sumažėja cholesterolio kiekis“.
Anot BHF, aktyvumas padeda organizmui perkelti blogąjį cholesterolį į kepenis, kur jis yra pašalinamas iš sistemos. Galite pabandyti:
vietoje lifto rinkitės lipti laiptais, eikite greitai, o ne lėtai, kelis kartus per dieną atlikite dviejų minučių trukmės šokinėjimo pratimus, jei negalite išeiti iš namų, užsiimkite joga ar pilatesu.
Vaikstai kaip koks lonatikas is vieno kabineto i kita
O aiskaus atsakymo negauni as manau kad nera tokio istatymo kad paciantas neturetu teises zinoti apie savo sveikata gydytojas privalo serganciam informuoti apie jo sveikata