Meteoagent.com praneša, kad balandžio 26 dieną prasidės stipri geomagnetinė audra, kuri truks tris dienas ir tęsis balandžio 26-28 dienomis. Jos stiprumas sieks 6 balus.
Saulės ir geomagnetinių audrų prognozės apskaičiuojamos naudojant duomenis iš tarptautinių meteorologijos laboratorijų visame pasaulyje.
Gali paveikti sveikatą
Saulės audros, dar vadinamos geomagnetinėmis audromis, įvyksta dėl galingų Saulės spinduliuotės pliūpsnių, kurių energija iš Saulės išsisklaido visomis kryptimis, taip pat pasiekia ir Žemę ir, susidūrusi su atmosfera, sukelia geomagnetinį aktyvumą.
Kai Saulės energijos dalelės pasiekia Žemę, jos sąveikauja su mūsų magnetiniu lauku ir atmosfera, sukeldamos įvairius padarinius. Tai gali lemti šiaurės pašvaisčių atsiradimą, sukelti radijo ryšio, palydovų veikimo sutrikimus ir elektros tinklų gedimus.
Primename, kad net ir nedidelis geomagnetinio aktyvumo padidėjimas gali turėti įtakos sveikatai. Kiekvienas žmogus į jas reaguoja skirtingai. Vieni jų visai nepastebi, o kitiems tokiomis dienomis sunku išlipti iš lovos.
Dažniausi magnetinės audros sukeliami simptomai: stiprus silpnumas, galvos svaigimas, galvos skausmas, pykinimas, aukštas kraujospūdis ir karščiavimas, didelis mieguistumas, dirglumas, raumenų ir sąnarių skausmas, lėtinių ligų paūmėjimas.
Pablogėjus savijautai dėl magnetinės audros poveikio gali padidėti ne tik kraujospūdis ar sumažėti darbingumas, tačiau ir paūmėti nerimas, lėtinės ligos ar net alergijos.
Kaip išvengti poveikio?
Nors dar nėra pakankamai ištirta, koks iš tiesų yra magnetinės audros poveikis žmogaus organizmui, mokslininkai, visgi, pataria apsidrausti ir laikytis kelių taisyklių:
„Pastebime, kad esant tokioms dienoms, tiems, kurie serga hipertenzija, spaudimas pradeda šokinėti, o sergantiems hipotenzija, atvirkščiai, jis ima kristi.
Būtent todėl yra svarbu magnetinių audrų metu užtikrinti tinkamą miego trukmę, vengti stresą ir nerimą keliančių veiksnių, sumažinti sporto ir fizinio aktyvumo režimą, vengti varginančių kelionių į prekybos centrus ar kitas masines žmonių susirinkimo vietas.“
Visgi, rekomenduojama laikytis ir dar kelių gairių, kurios padės išvengti nepageidaujamo magnetinių audrų poveikio:
1. Mažiau valgykite greito, riebaus, kepto, sūraus ir aštraus maisto. Vietoje jų rinkitės valgyti daugiau vaisių ir daržovių.
2. Dažniau mankštinkitės arba bent jau daugiau vaikščiokite.
3. Reguliariai vėdinkite savo kambarį.
4. Atsisakykite kavos, cigarečių ir alkoholio. Gerkite daugiau žolelių ir žaliosios arbatos.
5. Jei įmanoma, stenkitės mažiau stresuoti. Pašalinkite pagrindinius streso šaltinius savo gyvenime. Stenkitės eiti miegoti tuo pačiu paros metu.