Šis tyrimas, į kurį buvo įtraukti ne tik Naujosios Zelandijos, bet ir Australijos mokslininkai, yra vienas iš didžiausių tokio tipo tyrimų pasaulyje. Mokslininkai išanalizavo daugiau nei 3,5 milijonų žmonių duomenis ir sekė šiuos žmones 3-5 metus. Tai – apie 80 proc. dirbančios Naujosios Zelandijos populiacijos. Duomenys surinkti per 15 metų laikotarpį.
Mokslininkai atkreipė dėmesį ir į kitus gyvenimo trukmę lemiančius faktorius, tačiau pagrindinis tyrimo klausimas buvo „Kaip keliaujate į darbą?“
80 proc. atsakė, jog keliauja automobiliu, 5 proc ėjo pėsčiomis, 3 proc. – mynė dviračiu. Likę rinkosi viešąjį transportą ar vyko bendradarbių automobiliais. Dviračius dažniau rinkosi vyrai ir jaunesni žmonės. Tačiau moterys mieliau bėgo ar ėjo į darbą.
Mokslininkai apskaičiavo, kad važiavimas dviračiu į darbą gali būti siejamas su 13 proc. žemesniu mirtingumu tyrimo laikotarpyje. Panašus ryšys nebuvo pastebėtas tarp mirtingumo ir vaikščiojimo ar viešojo transporto. Tačiau labai svarbu pasakyti, kad mokslininkai neatkreipė dėmesio į aplinkybes. Kai kurie dviratininkai dviračiu į darbą važiavo 30 minučių kasdien, kiti mynė vos porą minučių. Kai kurie važiavo į stačią įkalne, kiti riedėjo lygiu keliu. Visi dviratininkai buvo sugrupuoti kartu.
Tačiau šie rezultatai iš tikrųjų nestebina. Važiavimas dviračiu – intensyvi treniruotė, puiki mankšta širdžiai, plaučiams ir protui. Tyrimai įrodė, kad dažnas važinėjimas dviračiu sumažina ir vėžio riziką. Dviratis taip pat padeda numesti nereikalingus kilogramus. Ir prisiminkite - į darbą tenka keliauti kasdien. Taigi, pavasarį, kai bus šilčiau ir saugiau, pažadėkite sau dažniau į darbą keliauti dviračiu.
Šaltinis: www.technologijos.lt