Piktžolės – tai tokie augalai, kurie auga tose vietose, kuriose yra nepageidaujami. Tačiau jos ne visada negražiai atrodo – kartais tai gali būti ir plačiai paplitusios pievų gėlės. Tačiau jei norite, kad jūsų sodas būtų sveikas, reikėtų piktžoles naikinti kiek įmanoma anksčiau.
Vienas paprasčiausių būdų jas išnaikinti – tai sugrėbstyti žolę ir tuomet ją nupjauti. Grėbliu išrausite virš žolės iškilusias piktžoles, o ką tik sugrėbstytą pievelę nupjovus žoliapjove piktžolės taip greit neataugs.
Pjaudami žolę turėtumėte stengtis nepjauti per arti žemės. Tai gali susilpninti žolę ir taip kai kurios piktžolės gali ją nurungti. Kai kurias piktžoles galima tiesiog išrauti rankomis – pavyzdžiui, skroteles ir pienes. Tačiau rudenį taip pat reikėtų išrauti ir kai kurias piktžolių naikinimo priemonėms atsparias žoles ir tuomet tuoj pat vėl pasodinti žolę – taip vėliau nereikės pirkti cheminių priemonių.
Nepamirškite reguliariai vėdinti ir purenti dirvos, nes taip ji būna atsparesnė ir piktžolėms augti sunkiau. Žiemos metu rūgštingos dirvos sodams reikia kalkių, jei nenorite, kad pridygtų rūgštynių.
Išmoksta prisitaikyti
Pievelėse piktžolės išlieka todėl, kad jos išmoksta prisitaikyti prie trumpo ir reguliaraus pjovimo. Jos plinta sėklomis arba pažemiui augančiais stiebais, kurie dažnai kelia problemų tais atvejais, kai žolė yra reta.
Naikinant piktžoles, kenkėjus ir ligas pirmoji priemonių eilė turėtų būti kultivavimo, selekcijos, sodo higienos geriausia praktika, o taip pat rekomenduojama auginti ir skatinti „piktžolių priešus“. Chemines priemones naudoti reikia ne tik minimaliai, bet ir labai ribotai – tik ten, kur tikrai nėra kitos išeities.
Apie piktžolių naikinimą verta pagalvoti tuomet, jei žolė ima atrodyti labiau lopiniuota, nei įprastai. Pavyzdžiui, velėna gali pradėti augti nelygiai, ji gali įgauti kitokią spalvą. Taip pat pievelės viduryje gali atsirasti įvairių gėlių – pienių, vėdrynų ir saulučių. Galiausiai, užėjus itin sausam laikotarpiui be lietaus, galite pastebėti, kad pievelė išlieka skaisčiai žalia, nors vandens ir negauna.