Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ žurnalistė Erika Fuks kartu su klimatologu prof. Arūnu Bukančiu bei šeimos gydytoja Rasa Isevičiene aiškinosi, kaip saulės magnetinės audros iš tikrųjų veikia žmogaus organizmą ir ką reikėtų žinoti kiekvienam, ypač jei turite jautresnę sveikatą.
Kaip aiškina klimatologas A. Bukantis, magnetinė audra – tai saulės aktyvumo pasekmė, kai į kosminę erdvę išmetami dideli kiekiai plazmos, pilnos įelektrintų dalelių – elektronų ir protonų. Jei šie saulės pliūpsniai yra nukreipti į Žemę, jie pasiekia mūsų planetos magnetinį lauką, išprovokuoja magnetinius trikdžius, o kartu ir vadinamąją magnetinę audrą.
„Jeigu matome pašvaistę, vadinasi, neišvengiama ir magnetinė audra. Tai yra įrodymas, kad saulės vėjas atkeliavo iki Žemės atmosferos.
Kartu atkeliauja ir saulės magnetinio lauko fragmentai, kurie neišvengiamai sutrikdo Žemės magnetinį lauką ir prasideda Žemės magnetinė audra“, – paaiškina profesorius.
Pasak jo, tokie reiškiniai dažnėja kas 11 metų, o pikas – 2025-aisiais.
Kaip tai veikia žmonių sveikatą?
Pasak šeimos gydytojos Rasos Isevičienės, nors moksliniai įrodymai dar kelia abejonių, praktikoje vis dažniau pastebima, kad magnetinių audrų metu ligoninių priėmimo skyriuose padažnėja pacientų. Dažniausiai fiksuojami insultai, infarktai, aritmijos bei širdies ritmo sutrikimai.
„Ateina žmonės su padažnėjusiu pulsu, matome, kad tai dažnai veikia. Pasitaiko infarktų, insultų, gali būti net epilepsijos priepuoliai, nors tokių gal matom rečiau, dar širdies ritmo sutrikimai, aritmijos.
Kai jau neberandi jokios priežasties, pradedi galvoti, kad galbūt ta priežastis (tv3.lt – magnetinė audra) ir buvo“, – sako gydytoja.
Ypač jautrūs šiems reiškiniams – vyresnio amžiaus žmonės ar tie, kurie jau turi „tiksinčių bombų“ – įgimtų širdies ar kraujagyslių pakitimų, aneurizmų. Gydytoja pastebi ir tai, kad pacientams, kenčiantiems nuo nerimo ar panikos atakų, paaiškinimas, jog jų būklė galėjo būti sukelta išorinių veiksnių, dažnai suteikia palengvėjimą.
Ką daryti ir kur sekti informaciją apie magnetines audras?
Pasak A. Bukančio, magnetinės audros gali būti prognozuojamos beveik 100 procentų tikslumu 2–3 paroms į priekį. Internete galima rasti vadinamąjį KP indeksą, kurį skelbia pasauliniai kosminių reiškinių stebėtojai, tokie kaip NOAA.
„Statistiniai tyrimai įrodo gana akivaizdžiai ryšį su magnetinėmis audromis. Kiekvienas organizmas turi labai daug geležies savo viduje ir jie neišvengiamai veikia tiek kitus gyvus organizmus, tiek žmones.
Jeigu įtariame, kad asmens kūnas veikiamas magnetinės audros, tai tada jau gydytojai patars kokių profilaktikos priemonių derėtų imtis arba vaistų dozę padidinti ar sumažinti“, – sako profesorius.
Gydytoja R. Isevičienė pritaria, kad svarbu pažinti savo silpnąsias vietas ir nesistebėti, jei tam tikros savijautos bangos gali sutapti su aplinkos pokyčiais – tai nereiškia, kad jumyse „kažkas sugedo“.
Daugiau vertingų patarimų išgirskite aukščiau esančiame vaizdo įraše.
VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:
„Sveikatos DNR“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.







































































































