Dažnai kalbama apie laisvinamąsias slyvų ypatybes, ir ne be reikalo. Slyvų sultys tikrai gerai padeda nuo vidurių užkietėjimo, nes jose yra itin daug skaidulų, o skaidulos normaliam tuštinimosi procesui yra esminės svarbos, rašoma express.co.uk.
Slyvos turi daug skaidulų
Vidutinio dydžio slyvų sulčių stiklinėje yra maždaug 2–6 gramai skaidulų. Tai – apytiksliai 10 procentų kasdienės rekomenduojamos normos. Tačiau slyvų sultyse taip pat yra ir cukraus alkoholio, vadinamo sorbitoliu.
Jis taip pat padeda lengviau išsituštinti, nes į žarnyną pritraukia vandens. Slyvose yra dvigubai daugiau sorbitolio, nei slyvų sultyse – maždaug 14 g. Suvalgę dešimt slyvų gausite net 7,1 gramo skaidulų, o tai net ketvirtis rekomenduojamos kasdienės normos.
Vienas 2011 metais atliktas tyrimas parodė, kad slyvos turėtų būti pirmoji priemonė, kurios imamasi užklupus vidurių užkietėjimui. Kitas tyrimas parodė, kad slyvų vartojimas pagerina tiek tuštinimosi dažnumą, tiek konsistenciją, lyginant su kitais tyrimo dalyviais, kurie buvo gydomi gysločio skaidulų papildais.
Nuo ko dar padeda slyvos?
Reguliarus slyvų vartojimas siejamas su mažesne rizika susirgti gaubtinės žarnos vėžiu. Slyvose esantys junginiai taip pat gali veikti kaip antibakterinės veikliosios medžiagos, kurios padeda išvalyti žarnyną ir virškinamąjį traktą.
Taip pat pastebima, kad slyvos suteikia sotumo jausmą, todėl maisto apskritai suvartojama mažiau, o tai padeda kontroliuoti svorį ir išvengti nutukimo.
Slyvos taip pat siejamos ir su kitomis sveikatai naudingomis savybėmis, pavyzdžiui, su mažesne diabeto rizika, apsauga nuo širdies ir kraujagyslių ligų bei su kaulų tvirtumu.